Gündem
Giriş Tarihi : 01-05-2020 14:49   Güncelleme : 01-05-2020 15:34

Çolakbayrakdar'ın Bağış Bilmecesi

Sosyal medyada gündemi takip etmesi kadar, verdiği hızlı tepkilerle de tanınan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın, bağışlayacağını söylediği maaşıyla ilgili sessiz kalması halkta tepkiye yol açtı..

Çolakbayrakdar'ın Bağış Bilmecesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Korona Virüs nedeniyle ülke genelinde başlattığı Biz Bize Yeteriz Kampanyası için 2 maaşını bağışlayacağını açıklayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın,sessizliği dikkat çekti.

SUSTU KALDI:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın başı çektiği ve peşi sıra Melikgazi ve Talas gibi belediyelerin takip ettiği Biz Bize Yeteriz Kampanyası için verilen desteklere Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise 2 maaşını bağışlayacağını açıklayarak destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı ulusa sesleniş programının hemen ardından gelen bağışlara ayak uyduran ve 2 maaşını vereceğini açıklayan Çolakbayrakdar'ı şimdilerdeki suskunluğu soru işaretleri uyandırdı.

BAĞIŞLAMADI MI ?:
Twitter'de gündeme dair neredeyse her konu için bir paylaşımda bulunan ve bu nedenle ''Yeni Melih Gökçek'' şeklinde yakıştırmalara da maruz kalan Ahmet Çolakbayrakdar, 15 Nisan günü tüm belediye başkanlarının bağışlayacakları konusunda vadettikleri maaşlarını Biz Bize Yeteriz Kampanyası'na aktardıkları tutarlara rağmen, bu konuyu es geçti. Geri de kalan 15 günlük süre zarfında sosyal medyada hala hiç bir şekilde bağışladığı tutarı yatırdığına dair bir dekont paylaşmayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın, konuyla ilgili de sessiz kalması, halk arasında biraz tebessüm uyandırdı. 

SERT DİLLE ELEŞTİRİLDİ:
Bağış konusunda verilen vaadlerin neredeyse tamamının yerine getirildiği şu dönemde, Başkan Çolakbayrakdar'ın, kendi hakkında oluşan muammayı giderip gidermeyeceği merakla beklenirken, kimi kesimler ''Biz Bize Yeteriz Kampanyası, insanların zor dönemleri için başlatıldı. Bu dönem geçince yapılacak bağışın anlamı olmaz. Cebinde olmayan paranın sözünü vermek kolaydır. İş, o para cebine girince sözünü yerine getirmekten geçer'' şeklinde eleştirilerde bulundu.