Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2020 01:26   Güncelleme : 26-04-2020 01:36

CHP'li belediyeler için FETÖ ve PKK benzetmesine tepki

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li belediyeleri FETÖ ve PKK’ya benzetmesini değerlendirdi. 

CHP'li belediyeler için FETÖ ve PKK benzetmesine tepki

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li belediyeleri FETÖ ve PKK yapılanmasına benzetmesi konusunda düşüncelerini paylaştı.

Erdoğan Şov Demişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li belediyeleri valiliklerle koordine olmamakla suçlayarak korona virüsüne karşı yardım kampanyası düzenlemelerini FETÖ ve PKK yapılanmasına benzetti. Erdoğan, "Asli işlerini yürütemeyen CHP'li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir" açıklamasında bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise FETÖ ve PKK benzetmenin doğru olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Halkın Oyuyla Seçildi
Yavuz Oğhan'la Bidebunudinle programına katılan Fatma Şahin, canlı yayın sırasında, "Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum" şeklinde konuştu.