Gündem
Giriş Tarihi : 06-05-2020 15:15   Güncelleme : 06-05-2020 16:19

CHP Başkan Yardımcısından İstifa Talebi

CHP Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun Kadir Mısıroğlu paylaşımından dolayı istifa etmesi gerektiğini vurguladı.

CHP Başkan Yardımcısından İstifa Talebi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, yaptığı yazılı açıklamada Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun istifa etmesi gerektiğini belirtti. Başkan Yrd. Niyazi Ünalmış, "Melikgazi ilçesinde oturan, Cumhuriyet sayesinde okumuş, avukat olmuş bir birey ve Cumhuriyet Halk Partili bir vatandaş olarak; Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nu istifaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

CHP İl Başkan Yardımcısı Av. Niyazi Ünalmış açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Hayatını, bu ülkenin kurucusu ve lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ve bu ülkenin kurucu milli değerlerine, kurtuluş şehitlerine “ihanet” ile geçirmiş, her cümlesinde ülkemizi yerden yere vurmuş, Anayasa’mızı ve değerlerimizi ayaklar altına almış, İstiklal Marşı’mızı yazan ulusal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a hakaretler etmiş, “Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı ne şeriat kaldırılırdı, Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın, ben razıyım” demiş, bu sözlerini de her platformda çekinmeden söylemiş Kadir Mısıroğlu'na "üstad" (TDK'ya göre; "üstat") diyen; Kurucu milli değerler ve zor şartlar altında kurulmuş olan Cumhuriyetimizin saygın kurumları ve demokratik kanunları sayesinde Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilmiş Mustafa Palancıoğlu'nu; aynı düşüncenin ürünü olduğu, kendisini bu şahsın çırağı olarak gördüğü, Cumhuriyet sayesinde geldiği kurumun başkanlığını düşünceleri ve eylemleri sayesinde hak etmediğini düşündüğüm için; Melikgazi ilçesinde oturan, Cumhuriyet sayesinde okumuş, avukat olmuş bir birey ve Cumhuriyet Halk Partili bir vatandaş olarak; istifaya davet ediyorum."