Otomobil
Giriş Tarihi : 16-09-2020 18:21   Güncelleme : 16-09-2020 18:22

Chevrolet Corvette Stingray, 2023'te Elektrikli AWD Seçeneğini gündeme Aldı

Chevrolet Corvette Stingray, 2023'te Elektrikli AWD Seçeneğini gündeme Aldı

Haberkolay.net – Chevrolet Corvette'nin yeni elektrikli modeli 2023'de piyasaya sürüleceğine dair haberler çıkıyor. Bu sadece bir söylenti, ancak konuyla ilgili önceki raporlarla uyuşuyor. Elektrik, Corvette'in geleceğinde. Henüz yüzde 100 onaylanmadı, ancak Corvette Baş Mühendisi Tadge Juechter geçen Aralık ayında otomobil üreticisinin sıfır emisyonlu araçlarla ilgili olarak "sonunda oraya gideceğini" söylediğinde bizi yüzde 99'a çıkardı .

Şimdi, GM- Trucks'tan yeni bir söylenti, özellikle Corvette ile ilgili olarak, bu sıfır emisyonlu yol için bir atlama taşı hakkında içeriden bilgi sahibi olduğunu iddia ediyor . Mevcut söylenti 2023, C8 Corvette'in elektrikli bir destek alacağı yıl olacak. Yine de tamamen elektrikli olmayacak - Vette'e ilk dört tekerlekten çekiş kurulumunu vermek için ön tekerlekleri çalıştıran elektrikli motorlar şeklinde gelecek.

Merakla, rapor, Chevrolet'nin bu özelliği bir hibrit olarak adlandırmayacağını, bunun yerine Stingray modellerinde bulunan bir eAWD seçeneği olduğunu iddia ediyor . Bir veya iki elektrik motorunun kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz olduğu gibi, aracın benzinli motor olmadan kısa yolculuklar için yalnızca elektrik moduna sahip bir fişli model olup olmayacağı da bilinmiyor.

Bu rapor doğruysa, GM'nin bu seçeneği verimlilikle ilgili herhangi bir şeyin aksine bir performans yükseltmesi olarak markalamaya istekli olduğunu gösteriyor. Görünüşe göre Corvette çevrelerinde, melez dört harfli bir kelimedir. İddiaya göre bilgiler dahili GM belgelerinden geliyor. Bu nedenle, bilgileri bağımsız olarak doğrulayamayız ve otomobil üreticisi kesinlikle konuşmuyor.

Ancak bu yeni söylentinin, elektrikli Corvette planları hakkında duyduğumuz önceki raporlarla desteklendiğini söyleyebiliriz . Nisan 2020'de Hagerty , 2023'te hibrit bir model inişini içeren Corvette için üretim öngörüsüne sahip olduğunu iddia etti. Kurulumun detayları bilinmiyordu, bunun dışında 6.2 litrelik LT2 V8 600 beygir güç üretecek elektrik gücüne sahipti.

Bu kesinlikle isteğe bağlı elektrik motorlu bir Stingray gibi geliyor, ancak bu rapor aynı zamanda Grand Sport markasını taşıyan bir hibrit model olacağını da açıkça belirtti. Model adı ve melez konuşma bir yana, son söylenti eski haberler için çok düzenli bir eşleşme. Nihai C8 Corvette'in Zora olması bekleniyor ve ayrıca elektrik gücüne sahip olduğu söyleniyor. Mevcut spekülasyon, Z06'ya gelen 5.5 litrelik DOHC V8'in çift turboşarjlı bir versiyonunu kullanacağını ve 1.000 beygir gücünde dört tekerlekten çekiş deneyimi sunmak için elektrik motorlarıyla birleştirileceğini söylüyor. Böyle bir makinenin 2025'ten önce gelmesi beklenmiyor.