Gündem
Giriş Tarihi : 06-05-2020 10:30   Güncelleme : 06-05-2020 10:42

Cem Seymenden Yeni Nesil Park Önerisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın normalleşme planını açıklaması sonrası AVM'lerin tekrar açılmasına pek çok kişiden tepki geldi. Gazeteci ve televizyon programcısı Cem Seymen'de konuyla ilgili önerilerini takipçileriyle paylaştı.

Cem Seymenden Yeni Nesil Park Önerisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme planı olarak açıkladığı yeni tedbirler büyük yankı buldu. Tedbirler arasında yer alan AVM’lerin açılması konusu hakkında pek çok kişi endişelerini sosyal medya da dile getirdi. 

CNN Türk ekranlarında sunduğu ekonomi ve finans programlarıyla tanınan Cem Seymen ise konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Gazetecilik ve televizyonculuk alanında yaptığı çalışmalarla da bilinen Seymen, sosyal medyada yaptığı paylaşımla AVM’lerin açılmasına tepki gösterdi. Sunduğu programda Türkiye’nin kalkınması için gerekli olan sisteme çoğu kez vurgu yapan gazeteci, yeni bir öneride bulundu. 

Cem Seymen sosyal medyada yaptığı paylaşımda AVM’lerden uzaklaşarak doğaya dönülmesi gerektiğini söyledi. Seymen, “AVM’leri gelin hayatımızdan çıkaralım. Çocuklarınızı AVM’lerde büyütmeyin. Duygu yoksunu mekanik insanlara dönüşmesine izin vermeyin. Doğaya götürün. Tüketim mekanizmasının gönüllü kölesi olmayın. Bize ihtiyacımız olmayan her şeyi satın aldıran sistemi yok edin. Anlayın artık” ifadelerini kullandı. 

Her fırsatta programlarında doğanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Cem Seymen, aynı zamanda belediyelere çağrıda bulundu. AVM’lerin kölesi olmayan çocuklar yetiştirme vurgusunda bulunan Seymen, sürdürülebilir çevre ve geleceğe umutla bakan çocuklar yetiştirilmesi için bir çıkış noktasından bahsetti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan televizyoncu, “Türkiye’de bütün belediyelere çağrım var. Her türden ağacın ve bitkinin olduğu yeni nesil parklar yapın. Bu parklar doğayla buluşma alanları olsun. Çocuklarımız türleri öğrensin, özel eğitmenlerle toprağa tohum eksin. Sonra gelip toplasın. AVM mahkumu çocuklara özgürlük” ifadeleriyle belediyeleri göreve çağırdı.

Haber: Başak EĞRİ