Magazin
Giriş Tarihi : 28-04-2020 10:29   Güncelleme : 28-04-2020 11:16

Burak Akkul ölümün kıymetini anladı

Çok Gezenti adlı programın sunucusu olarak tanınan Burak Akkul, korona virüsünü yenmesinin ardından yaptığı paylaşımla duygulandırdı.

Burak Akkul ölümün kıymetini anladı

Korona virüse yakalanmasının ardından durumu ağırlaşan televizyon programcısı Burak Akkul, iyileştikten sonra paylaştığı fotoğrafla takipçilerini ve sevenlerini bir hayli şaşırtmıştı. Koronadan önce çekilmiş fotoğrafıyla kıyaslama yapan takipçileri, virüsten dolayı Akkul’un çok zayıfladığını ve yıprandığını belirtti. 30 gün boyunca korona virüsüyle savaşan programcı, 21 gününü de yoğun bakımda entübe kalarak geçirdiğini açıkladı. 

TV 2 ekranlarında yayınlanan Çok Gezenti programında dünyanın pek çok noktasını gezerek izleyenlerle buluşturan Akkul’a çoğu zaman eşi Seda Akkul’da eşlik etti. Yoğun bakım sürecinde kendisinin de eşi gibi korana virüsüne yakalandığını paylaşan Seda Akkul, gelişmelerden pek çok kişiyi haberdar etti. 

Sevilen programcı Burak Akkul, sosyal medya üzerinden yaptığı son paylaşımla pek çok kişiyi gerçeklerle yüzleştirdi. Ancak Twitter üzerinden yaptığı paylaşım, takipçileri tarafından yanlış anlaşıldı. Akkul’un paylaşımında başka bir kişinin paylaşımından aldığı “Benim de babam 15. gününde öldü yoğun bakımda” sözü, farklı yorumlandı. Burak Akkul’un babasının öldüğünün zannedilmesi üzerine pek çok kişi tweetin altına başsağlığı mesajı yazdı. 

Burak Akkul paylaşımında korona virüs salgınında cenaze işlemlerinin ne kadar farklı işlediğine değindi. Akkul, “Ölüm; uzun, duygusal, gürültülü bir süreçti. Cenazesi, taziyesi, mevlidi, 7’si, 40’ı… bir araya gelebiliyorken; ölüm gibi ölümdü o… Şimdi, DM’de bir satır: ‘benimde babam 15. gününde öldü yoğun bakımda’ Sonrası yok. Babası artık yok hayatında; devam… Ölümü de öldürdü korona” ifadelerini kullandı.