Gündem
Giriş Tarihi : 28-04-2020 18:00   Güncelleme : 28-04-2020 18:52

Bomba saldırısında ölen sivil sayısı 40 oldu

Son Dakika... Suriye'nin Afrin ilçesinde, bölücü terör örgütü tarafından bomba yüklü yakıt tankeriyle düzenlenen saldırıda ölü sayısı 40'a yükseldi. 

Bomba saldırısında ölen sivil sayısı 40 oldu

Suriye'nin Afrin ilçesinde bomba yüklü tanker infilak etmesi sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi. Terör saldırısında 30'dan fazla sivilin yaralandığı da belirtildi. Söz konusu saldırı Afrin’de sivillerin çoğunlukta olduğu Racu caddesinde meydana geldi.

Saldırıda Ölü Sayısı Artıyor
Yetkililerin ilk belirlemelere göre 40 sivilin öldüğü ve 30'dan fazla kişinin yaralandığı anlaşıldı. Patlama sırasında çevrede birçok binada hasar meydana geldi. Yol üzerinde bulunan birden fazla araç da yanarak kullanılmaz hale geldi.

Yaralılar Afrin merkezindeki hastanelere kaldırıldı. Olay yerine intikal eden itfaiye ve sağlık ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Güvenlik güçleri ise saldırının terör örgütü YPG/PKK'nın düzenlediği ihtimali üzerinde durdu. Afrin'in güneydoğusunda bulunan Tel Rıfat'ı işgal eden terör örgütü YPG/PKK, sık sık Afrin, Azez, Bab ve Cerablus bölgelerinde saldırı düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı, Afrin'deki saldırıya ilişkin yapılan açıklamasında, "Afrin'de bomba yüklü yakıt tankeri ile saldırı düzenleyen YPG/PKK'lı teröristler, en az 40 masum sivili katletti, 30'dan fazla sivili yaraladı" sözlerine yer verildi.