Otomobil
Giriş Tarihi : 13-08-2020 08:36   Güncelleme : 13-08-2020 08:36

BMW'nin ilk station wagon olan yeni modeli M3 Touring otomobilin test sürüşlerine başlıyor

BMW'nin ilk station wagon olan yeni modeli M3 Touring otomobilin test sürüşlerine başlıyor

Haberkolay.net - BMW aslında bir M3 vagonu yapıyor. BMW'nin nihayet bir M3 Touring modeli üreteceğine dair söylentilerin çıkmasından sadece günler sonra, M bölümü resmi olarak Instagram'da vagonu 12 Ağustos tanıttı. İşte BMW'nin kendi sitesinde açıkladığı bilgiler...

"Asla asla deme: İşte BMW M'nin tamamen yeni bir modeli olan BMW M3 Touring'e özel bir ilk bakış. Yeni BMW M3 Sedan ve yeni M4 Coupé'nin dünya prömiyeri öncesinde BMW M, ürün yelpazesini bir sonraki boyuta taşıyor. M'ye özgü yüksek performans, mevcut iç mekandaki artış ve bir Touring modelinin akıllı işlevselliğinin birleşimi, BMW M3 G81'i çok özel bir otomobil haline getiriyor.

5 GÜÇLÜ GERÇEKLER:

01 İlk BMW M3 Touring
02 6 Silindirli M TwinPower turbo motor
03 Beş kapı ve çok değişken bagaj bölmesi
04 Touring modelinde M Power
05 Test sürüşleri Ağustos 2020'de başlıyor

M TİPİK GÖRÜNÜM.

Kaputun altındaki 6 silindirli M TwinPower turbo motor onaylanırken, genişletilmiş akslar, dikkat çekici ölçüde büyük ön hava girişleri ve arkadaki dört egzoz borusu, ikonik M DNA'nın herkesin görebileceği kadar net olacağına dair çok az şüphe bırakıyor. arabanın yeni gövde tasarımı. Şimdiden kesin olan bir şey var: BMW M3 Touring, yarış odaklı performans ve günlük pratikliğin kombinasyonunu en uç noktaya taşımaya hazır.

YOĞUN TEST ŞİMDİ BAŞLIYOR.

Yeni BMW M3 Touring'in önümüzdeki iki yıl boyunca geçireceği kapsamlı geliştirme süreci, onun her şeyden önce bir M3 olduğunun kanıtıdır. Nürburgring'in Nordschleife'sinde gerçekleşen yoğun test ve ayarlama programının ilk sürüşleri önümüzdeki birkaç gün içinde başlayacak. Bunlar, daha önce hiç bu kadar sürüş keyfi ve hassasiyet sağlamamış ve safkan bir spor otomobilde daha işlevsel bir kullanım sunmamış birinci sınıf bir orta sınıf sınıf station otomobili yaratmanın başlangıcıdır."

BMW

Bu haftanın başlarında internette bazı söylentiler, BMW'nin gerçekten, nihayet bu sefer , M markasının daha önce hiç yapmadığı bir şey olan yaklaşan yeni nesil M3'ün bir vagon versiyonunu üretebileceğine dair ortaya çıktı . BMW M Instagram hesabı bir M3 Touring'in arka ucunu gösteren ve "Mic Drop" başlığını taşıyan bir teaser görüntüsü yayınladığı gibi, şimdi bu kesinlikle gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Tanıtımdan, dört büyük egzoz ucunu barındıran agresif difüzöre sahip yeni bir arka tampon görebiliyoruz, ancak daha fazlasını değil. Görünüşe göre M3 Touring , standart 3 Serisi Touring'e kıyasla daha geniş bir gövdeye sahip olacak , bu daha önce bir fabrika vagonu M3'ün yaratılmasını engelleyen bir şeydi. Ve evet, Touring muhtemelen M3 sedan ve M4 coupe ile aynı devasa böbrek ızgaralarına sahip olacak .

Performans açısından, M3 Touring'in BMW'nin geçen ay ortaya koyduğu sedan'ın teknik özelliklerine uymasını bekleyin. M3, "temel" formda 480 beygir gücü ve Competition donanımında 510 beygir gücü üreten bir turbo şarjlı sıralı altıya sahip olacak ve ikincisi isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak . Tahmin etmem gerekirse - ve bu tam anlamıyla benim işim - M3 Touring'in yalnızca AWD olmasını beklerdim ve muhtemelen temel M3 sedan'ın sahip olacağı standart manuel şanzımanı alamayacak.

M3 sedan ve M4 coupe gelecek ay ilk çıkışlarını yapacak, ancak Touring'in ne zaman ortaya çıkacağını henüz bilmiyoruz. Sedan'ı muhtemelen birkaç ay takip edecek ve muhtemelen M4 convertible ile aynı zamanda piyasaya çıkacak.