Spor
Giriş Tarihi : 08-03-2020 22:01   Güncelleme : 08-03-2020 22:01

Bernard Mensah'ın paylaşımı tepki çekti

Süper Lig'in 25.haftasında deplasmanda Kasımpaşa'ya mağlup olan Hes Kablo Kayserispor'un futbolcusu Bernard Mensah'ın paylaşımı sosyal medyada bir hayli tartışıldı

Bernard Mensah'ın paylaşımı tepki çekti

Süper Lig'in 25.haftasında deplasmanda Kasımpaşa'ya büyük farkla mağlup olan Hes Kablo Kayserispor taraftarlarının moralinin bir hayli bozuk olduğu gözlendi. Maçın ardından sarı kırmızılı takım futbolcusu Bernard Mensah, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Mensah, söz konusu açıklamada hakem hatalarından şikayetçi oldu. Bu paylaşımının ardından ise çok büyük tepki aldı.

Mensah hakemleri eleştirdi

İngilizce paylaşımda bulunan Ganalı futbolcu, "Is a shame every week this referees making the same mistakes .. Turkey is a great nation and people love football here but with these referees I don’t understand nothing .. they have to do something about this" ifadelerini kullandı. Mensah’ın açıklamasının Türkçe karşılığı ise şöyle: "Bu hakemler her hafta aynı. Aynı hatalar. Her hafta utanç verici.. Türkiye, büyük bir ulus ve insanlar burada futbolu seviyor. Ama bu hakemlerle hiçbir şey anlamıyorum. Bu konuda bir şeyler yapmak zorundalar"

Sosyal medyada tepki aldı

Bernard Mensah'ın bu paylaşımı pek çok takipçisi tarafından desteklenirken, bazı takipçileri ve Kayserispor taraftarları tarafından eleştirildi.  

Mensah’ın paylaşımına gelen yorumlardan bazıları ise şöyle: “Haklısınız tek kale oynadınız da hakem engel oldu”, “Herşey hakemde bitmiyor mensah bey takımda suç var takım yenmek için istekli olsaydı hakemde yenerdi”, “Sorumlu hissettiyseniz ve takım için temel oynadıysanız, bu puanı göremedik. Bir maçı ne zaman kazanırsınız? Siz ve takım rüyamızı öldürdünüz! Bravo Mensah bravo Prosinecki!”, “Sende sahada yürümeyeceksin, mücadele edeceksin, artistligini başka alanlarda göstereceksin”