Gündem
Giriş Tarihi : 21-05-2020 17:22   Güncelleme : 21-05-2020 17:33

Belediye Önünde Kendini Yakmak İsteyen Vatandaşın İsyanı

Ankara Kızılay’da iş bulamayarak bunalıma giren bir vatandaş Çankaya Belediyesi önünde, üstüne benzin dökerek kendisini yakmaya çalıştı.

Belediye Önünde Kendini Yakmak İsteyen Vatandaşın İsyanı

Türkiye’de işsizlik oranları her geçen gün artarken, şu ana kadar çok sayıda kişi bunalıma girerek intihar girişiminde bulundu. Koronavirüs salgını sürecinde ekonominin ve piyasaların kötüye gittiği günlerde, iş bulmanın imkansız bir hale geldiği gözlendi. Zor durumda kalan ve ailesinin geçimini sağlayamayacak durumda olan kişilerin ise intihar girişiminde bulunduğu haberleri uzun zamandır gündemden düşmedi. 

Ankara Kızılay’da bulunan Çankaya Belediyesi önüne gelen bir kişi ise yine aynı ekonomik sıkıntılar ve zor durumuna dikkat çekmek için intihar girişiminde bulundu. Üzerine benzin dökerek kendini yakma girişiminde bulunan vatandaş, belediye ekipleri ve olay yerine gelen Emniyet güçleri tarafından vazgeçirildiği öğrenildi.  

Bunalımda olan vatandaş, “Cumhurbaşkanına sesleniyorum, adalet bu mu? Ben tek başıma sokakta yaşıyorum, hırsızlık yapmıyorum. Adalet bu mu” ifadelerini kullandı.

Haber: Başak EĞRİ