Gündem
Giriş Tarihi : 11-05-2020 17:07   Güncelleme : 11-05-2020 18:17

Başkan Palancıoğlu için soruşturma isteniyor

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, Atatürk’ü sevmediğini her fırsatta dile getiren Kadir Mısıroğlu’na rahmet dileyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu için de soruşturma açılmasını talep etti.

Başkan Palancıoğlu için soruşturma isteniyor

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karalamak amacıyla çeşitli açıklamalar yapan Kadir Mısıroğlu’na ölüm yıldönümünde rahmet dileyen Mustafa Palancıoğlu için de soruşturma açılması isteniyor. Palancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Üstad’ yakıştırmasıyla Mısıroğlu’na rahmet dilemiş ve pek çok kesimin tepkisini çekmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış ise sosyal medya üzerinden Palancıoğlu ile ilgili bir soruşturma açılma ihtimali üzerinde durdu.

Başkan Yrd. Niyazi Ünalmış açıklamasında, "6 Mayıs’ta Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan paylaşımı yapan Saray Belediye Başkanlığı hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Cumhuriyet Savcılığı soruşturdmayı yürütüp bir karara bağlayacak. Peki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanı Kadir Mısıroğlu'nu anan Melikgazi Belediyesi hakkında da soruşturma açılabilecek mi? Merakla izliyoruz" ifadelerini kullandı.