Televizyon
Giriş Tarihi : 26-06-2020 02:53   Güncelleme : 26-06-2020 02:53

Barbaros Dizisi Oyuncuları kim, ne zaman başlayacak, konusu ne?

Çok yakında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Barbaros dizisinin oyuncuları kimdir, nerede çekildi, konusu ne? Detaylar haberimizde...

Barbaros Dizisi Oyuncuları kim, ne zaman başlayacak, konusu ne?

Barbaros Dizisi Konusu Nedir?

Tarihte önemli bir yere sahip olan Barbaros Hayrettin Paşa'yı canlandıran bir dizidir.Tarihi bir dizi olan Barbaros'un konusu, Kaptan-ı Derya Lakabı ile tanınan Barbaros Hayrettin Paşa’nın hayatı temel alınmakta. Kaptanın hayatında geçen önemli olaylar ve aksiyonlar ile izleyicilere yansıtılacak. Soluk kesen sahnelerin yer verileceği bu yapımının, büyük ölçekli olması planlandığı bildirildi.

Dizi için birçok ünlü isim ile görüşme sağlanırken en son Çağatay Ulusoy ile anlaşmışlardır. Dizide hayatı anlatılan Barbaros karakterine Çağatay Ulusoy can veriyor.

Barbaros Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Yayın zamanı hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır. Sadece başrol karakterinin ve yapım şirketinin açıklanmış olduğu dizi ilk çekimlerin tarihi hakkında her hangi bir bilgi verilmemiştir.

Yayınlanacağı kanalın ise TRT1 olması tahmin ediliyor. TRT1 Diriliş Ertuğrul ve Kurtuluş Osman dizilerine rakip büyük bir prodüksiyon olarak hazırlanan Barbaros dizisinde Barbaros Hayrettin Paşa ve abisi Oruç Bey’in tarihi hikayesine yer verileceği bildirildi. Barbaros Hayrettin Paşa’nın abisini Çağatay Ulusoy canlandırırken, diğer karakterlerin ilerleyen zamanlarda belli olacağı söylendi.

Oruç Beyin esirliğinin ardından denizlere açılması ve kardeşini yanına alarak maceraya atılması senaryoda işlenirken, Barbaros’un hayatına ilişkin kesitler dizide gösterilecek. Başarılı senarist kadrosu ile adından söz ettirmeyi daha oyuncuları belirlenmeden başlayan Barbaros dizisi yayın zamanı ve çekim tarihi hakkında bilgiler ise ilerleyen süreçte Es Film yapım ekibi tarafından açıklanacak.

Barbaros Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin henüz nerede çekildiği bilinmezken dizi için özel bir plato kurulacağı haberi alındı. Setlerin kurulacağı yeri ilerleyen günlerde haberimizde yayınlayacağız.

Barbaros Dizisi Oyuncuları Kim?

  • Çağatay Ulusoy: Dünya çapında tanınan ve en çok sevilen erkek Türk oyunculardan biri olan Çağatay Ulusoy, Netflix’te Hakan Muhafız dizisinde rol aldı. Bu dizi ile bir kez daha kendini kanıtlayan oyuncu, 23 Eylül 1990 tarihinde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri mezunu oyuncu, Ayla Algan Oyunculuk Akademisinde eğitim aldı. Adını Feriha Koydun dizisinde hayat verdiği Emir karakteri ile adından çokça söz ettiren oyuncu, izleyiciler tarafından çok sevilmesi ardından dizinin adının Emir’in Yolu olarak değişmesine yol açmıştır. Medcezir dizisinde yıldızı parlayan oyuncu, Anadolu Kartalları filminde ve İçerde dizisinde rol aldı.


Dizinin geri kalan oyuncuları henüz belli olmamakla birlikte tekliflerin devam ettiği ve oyuncu listesinin belirlenmediği bildirildi.