Spor
Giriş Tarihi : 19-09-2019 12:10   Güncelleme : 19-09-2019 12:26

BAKİ ERSOY'DAN SERT ELEŞTİRİ

KAYSERİ SON DAKİKA: Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor için organize edilen vefa gecesiyle ilgili düzenlediğin basın toplantısında Kayserispor başkanı Erol Bedir’e sert eleştirilerde bulundu.

BAKİ ERSOY'DAN SERT ELEŞTİRİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor'da yaşanan gelişmeler ve vefa gecesiyle organizasyonuna kendisinin davet edilmemesiyle ilgili olarak bir basın toplantısı düzlendi.

Kayseri ve Kayserispor sevdasını sürekli dile getirmesi ve bu konuda yaptıklarıyla adından sıkça söz ettiren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, bir basın toplantısı düzenledi ve konuyla ilgili olarak önce açıklamalar yaptı. Ardından soruları cevapladı. Kayserispor'a maddi yardım için düzenlenen bir toplantıya kendisinin davet edilmemesinde kasıt aradığını ifade eden Ersoy, ‘’spontane gelişti’’ iddialarını da verdiği örneklerle çürüttü. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Kayseri'ye geldiği bir zamanda Büyükşehir Belediyesi'nde aniden gelişen bir toplantı iddialarına ''Taraftarlar Derneği Başkanı Ahmet Dirgenali de mi orada tesadüfen vardı. Yada Yönetici Mustafa Tokgöz, yada Boydak Holding CEO'su Alpaslan Baki bey yada Sayın Valimizde mi orada tesadüfen vardı. Bunu kimse bana inandırmaya çalışmasın'' dedi.KİMİ ARAYACAĞIMA KARAR VERMİŞLER:
Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan toplantıyı kastederek, davet edilmedi toplantıda vefa gecesinde kendisiyle ilgili kararlar alındığını da söyleyen Ersoy, ''Oturup yardım gecesinde benim kimleri arayacağım karar vermişler. Ben kimsenin söylemiyle bişey yapacak kişilikte değilim. Benim Kayserispor'a destek vermek için arayacağım isimleri belirlemek hadsizliği kimseye düşmez. Ben istediğimi arar, istediğimden bu takım için yardım isterim. Böyle bir kısıtlamaya yada daraltmaya gelemem'' ifadelerini kullandı. 

DAVET EDİLMEDİĞİM YERE KATILMAM:
Yapılacak olan geceye kendisinin katılıp katılmayacağı sorusuna ''Katılmayacağım'' diyerek cevap veren Baki Ersoy, ''Davetsiz giden mindersiz oturur'' açıklamasını yaptı. Kayseripsor'a bu zamana kadar her türlü desteği verdiğini ve bundan sonra da vermeye devam edeceğini de söyleyen Ersoy, ''Vefa gecesi adında yapılan toplantıya kesinlikle katılmayacağım. Samimiyetsiz ve art niyetli bulduğum sen, ben, bizim oğlan anlayışıyla bir araya gelinmiş bir organizasyonda olamam'' açıklamasını yaptı.

DOSTLARIMA YARDIM EDİN DEDİM:
Bana yapılanın büyük saygısızlık olduğunu ve bu yüzden Kayserispor'a yardım gecesinde kesinlikle görev almayacağını söyleyen dostlarına ''üzerinize düşeni yapın. Desteğinizi esirgemeyin. Konu kişiler değil, konu Kayserispor'' şeklinde konuşan Ersoy, ''dünden beri binlerce destek mesajı aldım. Bana yapılanları haksızlık olarak görenler, yanımda olduklarını ve asla yardım gecesinde destek için olmayacaklarını söylediler. Bende Kayserispor için ellerinden geleni yapmalarını söyleyerek desteklerini esirgememelerini istedim'' dedi. Yapılacak olan yardım gecesinde başarılı olamayacaklarını ve istedikleri parayı toplayamayacaklarını da ifade eden Baki Ersoy, ''Biliyorum ki, istedikleri ve hedefledikleri noktaya varamayacaklar ve buna da kılıf uydurmak için beni sorumlu tutacaklar. O yüzden, arkadaşlarıma destekte bulunmalarını ve asla desteklerini esirgememelerini söyledim. Bunun faturasını bana kesmelerine izin vermemek için'' şeklinde devam etti.

ÖNCE KENDİLERİ ''VEFA'' DESİN:
Kayserispor yönetimden bulunan isimlerin 16 Milyon Lira parayı borç olarak kulübe verdiklerini ve bunu da temlik altına aldıklarını söyleyen Baki Ersoy, ''Vefa demek için öne kendileri borç verdikleri parayı bağış yapsınlar. Temlikleri silsinler. Alacaklarından vaz geçsinler. Bir yöneticinin para yardımı yapması kadar doğal bişey yok. Başkasının parasıyla herkes yöneticilik yapar. Başkaları para versin, ben başkanlık yapayım diye bir anlayış yok. Olamaz da'' ifadelerine yer verdi.

ŞEFFAFLIK YOK:
Kulüp yönetiminde hiç bir şeffaflık olmadığını söyleyen Baki Ersoy, ''vefa gecesinin yapılma amacının yada gerekli paranın miktarının yada gereken yerin kesinlikle bilgisi verilmiyor. Kayserispor'un kaç lira yada nereye ödemesi olduğu, ne kadar olduğuyla ilgili hiç bir bilgi yok. Önce bunu açıklasınlar. Şeffaf yönetim dediler, ama hiç bir şeffaflık yok' şeklinde konuştu.

KAYSERİSPOR'A KENDİ İÇİNDEN HANÇER:
Baki Ersoy'un Kayseripsor yöneticilerini ve idarecilerini eleştirmek için düzenlediği basın toplantısı için seçtiği mekan ise dikkat çekti. Kayseripsor Yönetim Kurulu Başkan Vekili Türker Horoz'a ait olan Burak At Çiftliği'nde düzenlenen basın toplantısı, hem atılımcılar hem de basın mensupları tarafından manidar karşılandı.