Eğitim
Giriş Tarihi : 30-04-2020 10:12   Güncelleme : 30-04-2020 13:27

Bahar dönemi sınavları 15 gün içerisinde yapılacak

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın bahar dönemi sınavlarına dair açıklaması sonrası, öğrencilerden tepki gelmişti. Tekrar değerlendirmeye alınan sınav takvimi, Ak Parti Üniversiteler Direktörü Taha Tayfun Bağcı tarafından duyuruldu.

Bahar dönemi sınavları 15 gün içerisinde yapılacak

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, geçtiğimiz gün vize, final ve bütünleme sınavlarının ne zaman ve nasıl yapılacağına dair açıklamalarda bulundu. ERÜ öğrencileri ise bütün sınavların tek bir gün içerisinde yapılmasının hem eğitimleri açısından hem de korona virüs salgını sürecinde sağlıklı olmayacağı gerekçesiyle tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden öğrenciler ‘ErüÖğrencileriMağdur’ etiketiyle paylaşımda bulunarak dikkat çekmişti.

Ak Parti Üniversiteler Birim Başkanı Taha Tayfun Bağcı, sosyal medya hesabından Rektör Çalış ile söz konusu konuyla ilgili istişare toplantısı yaptıklarını duyurdu. Taha Tayfun Bağcı paylaşımında sınav takviminin 15 güne yayılacağını belirterek, “Rektörümüz Mustafa Çalış ile farklı fakülteler ve kulüplerden arkadaşlarımızın da katılımıyla bir araya geldik. Öncelikle belirtmeliyim ki tek sınav yok vize ayrı final ayrı olacak, normal vize final programı gibi 15 güne yayılacak” ifadelerini kullandı.

Bağcı, pandemi süresinin uzaması halinde ise online sınavın gündemde olacağını açıkladı. Aynı zamanda son sınıf öğrencilerinin mağduriyetlerine de değinen Bağcı, yönetimin onlar için de yeni bir formül aradıklarını belirtti.