Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2019 22:25   Güncelleme : 19-09-2019 22:26

Avrupa'da korsan yayıncılığa karşı darbe!

Avrupa'da korsan yayıncılığa karşı büyük bir operasyon düzenlendi. Black (Kara) IPTV operasyonunun yankıları sürüyor.

Avrupa'da korsan yayıncılığa karşı darbe!

Avrupa'da korsan yayıncılığa karşı büyük bir operasyon düzenlendi. Black (Kara) IPTV ismi verilen operasyonda yazılım firması olan Xtream Codes mercek altına alındı. Firmaya düzenlenen baskında korsan yayıncılıkla alakalı birçok meteryal ele geçirilirken, bunun operasyonun sadece bir parçası olduğu söyleniyor.

Xtream Codes aslında IPTV işi yapan firmalara yazılım sağlayan bir kuruluş. Aslına bakınca müşterinin yaptığı yasa dışı iş yazılımcı firma işe karışmadığı müddetçe onu bağlamaz. Ancak Xtream Codes firmasının kendisinin de korsan yayıncılığa öncülük ettiği belirtildi.

OPERASYONA BİRÇOK ÜLKE DAHİL OLDU

Avrupa'nın birçok ülkesinde eş zamanlı düzenlenen operasyonun merkezi İtalya oldu. İtalyan polisinin düzenlediği operasyona Almanya, Fransa, Hollanda, Bulgaristan, Yunanistan emniyet birimleri de katıldı.

İki öğrenci tarafından kurulan şirketin korsan yayıncılıktan devasa paralar kazandığı ortaya çıktı. Firma aynı zamanda birlikte çalıştığı IPTV firmalarının ve müşterilerinin de bilgilerini polise kaptırdı. Operasyonun bir sonraki ayağında diğer firmalara baskın düzenleneceği söylenirken, baskın yapılan firmaların müşterilerinin de ceza alabileceği dile getirildi.

Kaynakhttp://www.gelecekteknolojisi.com/yazilim/dunyanin-en-buyuk-iptv-operasyonu-h543.html