Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-03-2020 23:27   Güncelleme : 22-03-2020 23:27

Artık Bankalar 12:00 - 17:00 arası çalışacak

Korona Virüs tedbirleri gereği Türkiye Bankalar Birliği, bankaların mesai saatlerini 12:00 ile 17:00 arası değiştirdi.

Artık Bankalar 12:00 - 17:00 arası çalışacak

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Korona Virüs tedbirleri nedeniyle bankaların mesai saatlerinde değişikliğe gitti. 23 Mart Pazartesi itibariyle tüm banka şubeleri 12:00 ile 17:00 arasında hizmet verecek.

MESAİ SAATİ DEĞİŞİKLİĞİ:
Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanan mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklama da "Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir. İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir" şeklinde bir ifadeye yer veren Türkiye Bankalar Birliği (TBB), açıklamasına ''Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

İŞTE TAVSİYE AÇIKLAMASI:
Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir. İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz'' ifadelerini bildirdi.