Gündem
Giriş Tarihi : 19-06-2020 19:42   Güncelleme : 19-06-2020 19:42

Almanya'da Federal Polis Attila Hildmann'ı Sosyal Medyada ki Paylaşımdan dolayı Soruşturma Açtı.

Almanya'da Federal Polis Attila Hildmann'ı  Sosyal Medyada ki Paylaşımdan dolayı Soruşturma Açtı.

Bir Alman aile tarafından evlatlık olarak yetiştirilen Attila Hildmann, Almanya’nın yıldız vegan aşçısı. Kitapları çok satanlar listesinde yer alan Attila Hildmann’ın 2012’de ‘Vegan for Fun’ (Zevk İçin Vegan) adlı kitabı Almanya Vejetaryenler Birliği tarafından ‘Yılın Kitabı’ ödülünü aldı. Başkent Berlin’de iki vegan büfe işleten Attila Hildmann, aykırı çıkışlarıyla da tanınan biri. Korona önlemlerine karşı savaş açan ve bu aralar Hitler'i öven mesajlar atan Hildmann, hakkaında Federal poli soruşturma açtı.

Vegan şef Attila Hildmann, giderek radikal sloganlarla dikkat çekiyor. İlk başta ürünleri raflardan çıkarıldı, şimdi devlet güvenliği de müdahale ediyor. Hildmann'ın Adolf Hitler'i "kutsama" olarak tanımladığı söylenir.

Brandenburg eyalet güvenliği vegan aşçı ve korona şüphecisi Attila Hildmann hakkındaki iddiaları soruşturuyor. Eyalet polisi Twitter'da herkese açık hale getirdi.

Buna göre, yetkililer özel kişilerden Hildmann'la ilgili "birkaç gün" aldı. Bu, yakın zamanda komplo teorilerinin ve Yahudi aleyhtarı nefret sloganlarının yayılmasıyla tekrar tekrar fark edilmiştir. Polis, çevrimiçi olarak Mayıs ayından bu yana çevrimiçi soruşturma yürüttüğünü söyledi.

En çok satan yazarın açıklamaları (“Fit for Fun”) yakın zamanda “ Tagesspiegel ” de özetlenmiştir. Buna göre Hildmann, Telegram kanalında (63.000 takipçi), diğer şeylerin yanı sıra, "Siyonistler" in "Alman ırkını silmeye" çalışan ve küresel bir soykırım planlamak isteyen bir "Yahudi kabilesi" olduğunu söyledi. Hildmann, Telegram takipçileri arasında tekrar tekrar, örneğin bir "Yahudi dünya komplosu" olup olmadığını veya Holokost'u "finanse eden" olup olmadığını soran anketler düzenledi.

Corona krizinin başlangıcından bu yana, Hildmann defalarca siyasi mesajlarla kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Diğer şeylerin yanı sıra, defalarca Sağlık Bakanı Jens Spahn ve milyarder Bill Gates'i bir gözetim devleti ve bir "aşı lobisi" konusunda uyardı. Bu tür açıklamalar , diğer şeylerin yanı sıra , çok sayıda bayinin Hildmanns ürünlerini menzilinden çıkarması ve çalışanların ondan geri dönmesi ile sonuçlanmıştır .

Bu arada, Brandenburg polisinin Twitter yetkilileri arasında şaşkınlık, yetkililerin bu tür açıklamaları henüz gözlemlemediği anlaşıldı. Bir kullanıcıya "Ne kadar zamandır bunu işaret ediyoruz?" Diye soruyor. “Sonunda bir şey oluyor.” Hildmann da soruşturmayı yorumladı. Telegram kanalında, konu şöyle dedi: "Sevgili polis çavuş: Son haftalarda vatanımıza büyük zarar veren Komünist-Siyonist rejim altında devlet korumasının nihayet etkinleştirilmesi daha mantıklı olurdu (...), bu da nüfusun yüzde 0,01'inden daha düşük bir enfeksiyon oranıyla bile özgürlüğü sınırlamaya devam ediyor. "

Kaynak: https://www.welt.de/politik/deutschland/article209893069/Attila-Hildmanns-Aeusserungen-werden-vom-Staatsschutz-ueberprueft.html