Gündem
Giriş Tarihi : 22-11-2019 22:07   Güncelleme : 22-11-2019 22:07

Ahmet Yasin Buhari Davasında Sedat Kılınç Detayı !

Son zamanlarda ismi sürekli Kayserispor ile anılan Sedat Kılınç hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Ahmet Yasin Buhari Davasında Sedat Kılınç Detayı !

Kayseri'de son zamanda yıldızı hızlı parlayan Sedat Kılınç, hakkında Kayseri Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilginç bir iddia ortaya atıldı. Kayserispor ile ilgili olan konulara sık sık dahil olarak ismini gündemde tutan Sedat Kılınç'ın adı milyonlarca liralık bir alacak verecek tartışmasından ötürü silahların konuştuğu bir mahkeme davasına girdi.

SEDAT KILINÇ'IN ADI GEÇİYOR:
Kayseri'de Suat Altın İnşaat'ın ortaklarından ve genel müdürü olarak görev yaparken, bir anda kendi adını verdiği inşaat şirketini kuran Sedat Kılınç için şok bir iddia ortaya atıldı. Daha önce AK Parti Milletvekili aday adayı olan iş insanı Ahmet Yasin Buhari'nin silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili Sedat Kılınç'ın adının mahkeme kayıtlarına geçtiği bilgiisne ulaşıldı.
Suat Altın İnşaat'ın İstanbul'da yürüttüğü inşaat çalışması sırasında Sedat Kılınç ile yollarının kesiştiği ve bu nedenle para alış verişi yapıldığı iddia edilen Ahmet Yasin Buhari'nin şimdi de aynı isimle yolları Kayseri Adliyesi'nde kesişti. Ahmet Yasin Buhari'nin vurulmasıyla ilgili olarak Kayseri Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Sedat Kılınç'ın ismi tutanaklara geçti. Ahmet Yasin Buhari davasında verilen ifade de, vurulmasıyla ilgili olarak Sedat Kılınç'ın da olaya dahil olduğunu iddia ettiği öğrenildi. 

ŞOK EDEN İFADELERDE NE YAZIYOR:
Söz konusu olay nedeniyle görülen davada tarafların aralarında milyonlarca lira borç alacak husumeti olduğu da iddia edildi. Öte yandan Ahmet Yasin Buhari'nin vurulmasıyla ilgili olarak tutuklu yargılanan bir kişinin de savunmasında ilginç ifadelere yer verdiği iddia edildi.

Haber: Yavuz YIKILMAZ