Gündem
Giriş Tarihi : 28-04-2020 12:06   Güncelleme : 28-04-2020 18:22

Adanada genci vuran polis açığa alındı

Adana'da uygulama sırasında polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan genci vuran polis açığa alındı.

Adanada genci vuran polis açığa alındı

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi'nde 17 yaşında bir genç sokağa çıkma yasağına uymadığı gerekçesiyle polis tarafından durdurulmak istendi. Polisin dur ihtarına uymayarak kaçan genç, havaya ateş açması sonucunda vurularak hayatını kaybetti.

Adana Valiliği konuyla ilgili polis memurunun açığa alındığını açıkladı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "27.04.2020 günü saat 12.00 sıralarında Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin uygulama yaptığı esnada, uygulama noktasında 'dur' ikazına uymayarak kaçan Suriye uyruklu Ali H. isimli şahıs, uyarı ateşi açılması esnasında kazaen yaralanmıştır. Yaralı olarak hastaneye sevk edilen Ali H. yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. İlgili polis memuru, açığa alınmış olup adli ve idari tahkikat devam etmektedir."

Valiliğin açıklamasında kazaen vurulduğu yönünde açıklama yapılması sonrası, bazı kaynaklarda Ali H.'nin söylendiği gibi bacağından değil kalbinden vurulduğu da belirtildi. Ayrıca, genç vurulduktan hemen sonra cep telefonundan çekilen bazı görüntüler ortaya çıktı. Gencin sedyeye konmasına bir polisin yardım ettiği sağlık görevlisinin ise kalp masajı yaptığı görüldü.