Magazin
Giriş Tarihi : 12-05-2020 12:57   Güncelleme : 12-05-2020 14:48

Acun Ilıcalı Yurda Döndüğünde KYKda Kalıcak

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ve Survivor ekibi, bayramı evlerinde geçirmek için yurda dönüş kararı aldı. Acun Ilıcalı ve beraberinde gelen kişilerin Türkiye'ye döndüklerinde KYK yurtlarında 14 gün boyunca karantinada kalacakları öğrenildi.

Acun Ilıcalı Yurda Döndüğünde KYKda Kalıcak

TV 8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler yarışması için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan yapımcı Acun Ilıcalı ve ekibi, bayramı evde geçirmek istedikleri için yurda dönüş kararı aldı. İstanbul'a döndükten sonra Ilıcalı ve ekibinin, Covid-19 tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtta 14 gün karantinada tutulacağı öğrenildi.

Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında yurt dışında bulunan ve uçuşların yasaklanmasının ardından Türkiye’ye dönemeyen vatandaşlar için harekete geçildi. Türkiye, bugüne kadar 110 ülkeden pek çok uçuş gerçekleştirerek vatandaşlarına hizmet sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla vatandaşların ramazan ayı ve bayramını evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan ikinci tahliye operasyonunun hız kesmeden devam edildiği kaydedildi.

Acun Ilıcalı ve Survivor Ekibi Bayramda İstanbul’da 
Yurt dışından Türkiye’ye yapılan tahliye operasyonun Acun Ilıcalı ve ekibinin de Türkiye'ye döneceği kaydedildi. Acun Ilıcalı ve ekibi ile bölgedeki diğer Türk vatandaşlarının 14 Mayıs tarihinde İstanbul'a dönüş yapacağı öğrenildi.

Acun KYK Yurdunda 14 Gün Karantinada 
Dominik Cumhuriyeti'nden tahliye edilecek 250 Türk vatandaşının, KYK yurtlarında 14 gün boyunca gözlem altında tutulmasının ardından koronavirüs testinin negatif çıkması halinde evlerine uğurlanacağı kaydedildi.

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ve 110 kişilik Survivor ekibi, karantina süresince İstanbul'daki KYK yurdunda kalacağı belirtildi. Aynı uçakla bulunan diğer 140 kişi ise Tekirdağ'daki KYK yurdunda misafir edileceği anlaşıldı.

Koronavirüs salgınından önce Survivor yarışmasının finalini Kıbrıs’ta yapmayı planlayan Ilıcalı, “Finali yüzde 90 ihtimalle Türkiye’de gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Seyirci açısından hayal ettiğimiz gibi olmayabilir. Şartlara göre en güzelini yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.