Gündem
Giriş Tarihi : 15-05-2020 10:00   Güncelleme : 15-05-2020 11:39

8 saat işkence gören kadın yaşadıklarını anlattı

İstanbul Sultanbeyli'de eşinden boşanmak istediği için 8 saat boyunca işkence gören 25 yaşındaki Ceylan Yıldırım, polis tarafından Beykoz’da bir evde yaralı halde bulundu.

8 saat işkence gören kadın yaşadıklarını anlattı

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde eşinden boşanmak isteyen iki çocuk annesi Ceylan Yıldırım, eşi ve 3 kardeşi tarafından akıl almaz bir işkenceye maruz kaldı. Yıldırım’ın 8 saat boyunca elektroşok ve biber gazı ile şiddete maruz kaldığı öğrenildi. 

Eşinden boşanmak istediği için saçından sürüklenerek kaçırılan kadın, Beykoz’da bir eve götürüldü. Ceylan Yıldırım, polis tarafından bulunmasının ardından ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı. 

Ceylan Yıldırım, polis ekipleri tarafından kaçırıldığı araçtaki GPS ile Beykoz'da bir evde bulundu. Yıldırım ise yaşadığı talihsiz olayı şöyle anlattı: "Pazar günü sokağa çıkma yasağı bittikten sonra dışarı çıktık. Annem ve bir arkadaşımla birlikte babamın yanına gittik. O sırada siyah bir araba önümüzü kesti. 3-4 kişi birden ellerinde elektroşokla, biber gazıyla geldi. Ben kaçacaktım annemi yakaladılar. Annemi atıp beni saçımdan sürükleyerek arabaya attılar. Arabanın içinde 'Niye boşanıyorsun, bizde boşanmak olmaz kefenle çıkacaksın' diyerek dövdüler. Eşimin abisi, kız kardeşi, erkek kardeşi arabada darp etti. Çok direndim. Ben direnince koluma elektroşok uyguladılar. Sonra boynuma vurunca ben bayıldım."

Öldürülmekle ve yüzüne kezzap döküp yakılmakla tehdit edilen Yıldırım, “Beykoz tarafında ormanlık bir yerde amcası Sait Y.'nin evine götürdüler. 3-4 kat çıkardılar. Etrafıma bakıyordum ancak yüzümün her yerinden kan aktığı için göremiyordum. Eşimle ve erkek kardeşi orada da darp etmeye devam ettiler. Daha sonra el ve ayak bileklerimi deri montumun kemeriyle bağladılar. El parmaklarımda kırık ve ödem var. Orada bayılmışım. Sabah uyandığımda eşime yalvardım hastaneye götürmesi için. Şikayetçi olmayacağımı söyledim. Eşim de 'Eğer şikayetçi olursan seni yakıp, suratına kezzap döküp öyle gönderirim' dedi. Eşimin abisi de 'Polisler gelmeden yüzünü kezzapla yak öyle ver polislere' dedi. 'İki seçeneğin var. Ya öleceksin ya da yüzüne kezzap yiyeceksin' dediler" şeklinde konuştu.

Ceylan Yıldırım,  çocukları için direndiğini ve onlar için hayatta kaldığını anlattı. Talihsiz kadın, “Çocuklarımı almak, eşimden boşanmak için bir avukat istiyorum. En güçlü avukatı istiyorum. Yapabilecek hiçbir şeyim yok. Ailemin yanındayım ama onların da maddi durumu buna uyun değil. Serbest bırakılanların da tekrar cezaevine girmesini en ağır şekilde ceza almalarını istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Ersin Yıldırım ve ailesi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Aile üyelerinden Sait Yıldırım, Ali Yıldırım ve Dilek Yıldırım hakkında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Koca Ersin Yıldırım ve Burhan Yıldırım ise tutuklanmasının ardından cezaevine gönderildi.