Gündem
Giriş Tarihi : 08-05-2020 23:30   Güncelleme : 09-05-2020 00:47

15 Temmuz Kursağında Kalan Yazardan Bomba Açıklamalar

Ülke TV kanalında yayınlanan Arafta Sorular programına konuk olan Yazar Sevda Noyan, söylediği sözlerle gündeme bomba gibi düştü. 

15 Temmuz Kursağında Kalan Yazardan Bomba Açıklamalar

Ülke TV ekranlarında Esra Elönü’nün sunuculuğunu yaptığı programda sarf edilen sözler olay oldu. Canlı yayınlanan Arafta Sorular programına konuk olan Yazar Sevda Noyan yaptığı açıklamalarla büyük tepki çekti. 

Son zamanlarda gündemde olan darbe tartışmalarıyla ilgili konuşan Sevda Noyan, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında da görüşlerini paylaştı. Sevda Noyan’ın “15 Temmuz kursağımızda kaldı” sözleri sosyal medyada en çok konuşulan ve tartışılan konular arasında yer aldı. 

Sevda Noyan programda, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız, maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hala 3-5 var, banim listem hazır” ifadelerini kullandı. 

Arafta Sorular programının moderatörü Esra Elönü ise “Ayak az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar” şeklinde konuştu. 

Hain Zombiler 
Sevda Noyan söylediği sözlerle ilgili gelen eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Noyan, "Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler” dedi. 
 
Liderim Erdoğan!
Noyan açıklamasında liderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım."  
 
Eşi Samanyolu TV Programcısı
Sosyal medya da konuyla ilgili paylaşımda bulunan pek çok kullanıcı Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan’ın bir zamanlar Samanyolu TV’de Kapılar ve Köprüler isminde bir program yaptığını hatırlattı.

RTÜK Üyesinden İnfial Açıklaması
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi İlhan Taşçı ise, “Bu yayın nedeniyle toplumun geniş bir kesiminde infial oluştu. Çok sayıda soru alıyorum. Yayını RTÜK nezdinde bizzat takip edeceğim. Üst Kurul gündemine alınması için de Pazartesi günü dilekçe vereceğim. RTÜK Yasası, yayında ‘toplumu kin ve düşmanlığa tahriki’ açıkça suç sayar” ifadeleriyle konunun takipçisi olacağını belirtti. 

Haber: Başak EĞRİ