Eğitim
Giriş Tarihi : 18-07-2019 00:21   Güncelleme : 18-07-2019 00:28

10 GÜNDE 1200 ÖĞRENCİYE DESTEK

LKS sonuçlarının açıklanması ile öğrenci ve velilere doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı olabilmek için İletişim Merkezi'nde tercih masası oluşturulduğunu hatırlatan Başkan Palancıoğlu, Bin 200 öğrenciye destek verildiğini ifade etti.

10 GÜNDE 1200 ÖĞRENCİYE DESTEK

LKS sonuçlarının açıklanması ile öğrenci ve velilere doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı olabilmek için İletişim Merkezi'nde tercih masası oluşturulduğunu söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Liselere Giriş Sınavı (LKS) sonuçları kapsamında açılan Tercih Danışma Merkezi'nin 01-12 Temmuz tarihleri arasında hizmet verdiğini ifade etti.

Tercih Danışma Merkezi'nin hafta sonralı hariç mesai saatleri içerinde hizmet verdiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:  “Melikgazi Belediyesi olarak Tercih Danışma Merkezi oluşturduk. Görevli uzmanlar tarafından öğrencilere ve velilere sınav sonuçlarına göre tercih edecekleri eğitim kurumları hakkında bilgilendirdik ve tercih sıralamaları yaptık. 10 gün içerisinde bin 200 öğrenciye tercih danışmanlığı konusunda hizmet verilmiştir. Yani günde 120 öğrenciye, saatte 20 öğrenciye, 3 dakikada bir öğrenciye hizmet verilmiştir. Melikgazi Belediyesi olarak eğitim her aşamasında varız ve bunun için gereken her türlü hizmete ve yatırıma hazırız.” 

Başkan Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak ana sınıfından, üniversiteye giriş sürecine kadar eğitimin tüm aşamasında yer aldıklarını sözlerine ekledi.