14 Kasım 2019 Döviz kurları ne kadar oldu

14 Kasım 2019 Döviz kurları ne kadar oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray'da görüşmesinin ardından dolar ve euro güne sakin bir seyirde başladı.

Ekonomi - 2019-11-14 08:32:39

Son zamanların en yüksek rakamlarını gören dolar ne kadar oldu? 14 Kasım 2019 Perşembe döviz kurları ne kadar oldu? Dün siyasetin ve ekonominin hareketlenmesiyle dolar ve Euro'da yatay seyrettiği gözlendi. Döviz kurlarındaki dalgalanma dün gün içerisinde devam etti. Çoğunlukla ticarette kullanılan dövizler özellikle dolar ve Euro ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki dolar ne kadar oldu? Anlık ve güncel dolar kurları merak ediliyor.    

Dolar bugün piyasalarda 5,76 rakamlarında işlem gördü. Düne nazaran bir puan düşerek doların bugün hangi rakamlara ulaşacağı merak ediliyor. Özellikle döviz yatırımı yapan vatandaşlar dolardaki son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Dış politikada yaşanan gelişmelerinden doğrudan etkilenen dolar, son dönemde yaşanan belirsizlikler ile pek çok analiste güven vermeyen bir yatırım aracı olarak görülüyordu.  

Uzmanların piyasa değerlendirmesine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray'da görüşmesi piyasaların rahatlamasına ve gerginliğin son bulmasına neden oldu.  

Dolar yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerinde etkisiyle dolar bugün 5.70 rakamlarını gördü. Son zamanlarda yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmeler doların 5.90 seviyesine kadar çıkmasına neden olmuştu. Doların 5.70 rakamlarına gelmesi piyasayı bir hayli rahatlattı.      

Euro ise 6,34 seviyesinde seyrediyor.    

Serbest piyasa da döviz kurları ise şöyle:    

DOLAR    
Alış:5,7585      
Satış:5,7616   

EURO    
Alış:6,3379    
Satış:6,3430

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER