ZORUNLU HİZMET SÜRESİ DÜŞTÜ
kayseri escort

ZORUNLU HİZMET SÜRESİ DÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, zorunlu çalışma süresi 6 yıl olan sağlık personelinde, bu sürenin 4 yıla düşürüldüğünü açıkladı.

ZORUNLU HİZMET SÜRESİ DÜŞTÜ

Sözleşmeli sağlık personelinin 6 yıl olan zorunlu çalışma süresinin 4 yıla düşürüldüğünü açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kararın TBMM'de komisyonda değerlendirildiğini açıkladı.

MÜJDEYİ BAKAN VERDİ:
Bakan Koca açıklamasında, "Uzun zamandır Bakanlığımız gündeminde olan, sözleşmeli sağlık personelinin 6 yıllık zorunlu çalışma süresinin düşürülmesine dair talepler TBMM komisyonunda değerlendirmeye alınmıştır. Komisyondan geçen kanuni düzenleme ile 6 yıl olan sabit pozisyonda çalışma süresi, 4 yıla düşürülmüştür." dedi.

KOCA, SÜRECİ ANLATTI:
Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek." diyen Bakan Koca, "Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa, diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak. Bu vesileyle, sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili önemli bir kazanım sağlanmasına destek veren TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine, sağlık çalışanlarımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Sözleşmeli sağlık personeli Sözleşmeli personel Bakan koca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator