YILMAZ AKANSU FETÖ'DEN CEZA ALDI
kayseri escort

YILMAZ AKANSU FETÖ'DEN CEZA ALDI

Akansu şirketlerinin kurucusu Yılmaz Akansu, Fetö davasından hapis cezası aldı.

YILMAZ AKANSU FETÖ'DEN CEZA ALDI

Kayseri'nin tanınmış iş adamlarından Akansu Cam ve Akansu Pen gibi şirketlerin kurucusu olan Yılmaz Akansu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)'ne üye olmaktan hapis cezasına çarptırıldı. Kayseri Adliyesi’nde 2018 yılında bin 282 dava karara bağlandı. Bu davalardan birisi de kamuoyunun merakla beklediği Yılmaz Akansu davası oldu.

2 YILLIK YARGILAMA BİTTİ:
Beyazgazete.com
adresinde yer alan habere göre, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından ülke de başlayan FETÖ üyelerini temizleme operasyonuna adı karışan Akansu Cam ve Akansu Pen gibi şirketlerin kurucusu olan Yılmaz Akansu, yaklaşık 2 yıldır yargılandığı mahkemece cezaya çarptırıldı.

FETÖ'NÜN KALESİ KAYSERİ:
Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 3 yıl boyunca binlerce dava görüldü ve görülmeye devam ediyor. Bu süre içerisinde Kayseri’de 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, aralarında Boydak Ailesi ve Akansu Cam ve Akansu Pen gibi şirketlerin kurucusu olan Yılmaz Akansu gibi isimlerinde olduğu yüzlerce işadamına da hapis cezası yağdı. FETÖ sanıkları bu yargılama sürecinde yaptıkları savunmalarla da Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün ne kadar etkin olduğunu gözler önüne serdi.

AKANSU'YA  2 YIL 1 AY CEZA:
Beyazgazete.com
internet sitesince derlenen bilgiye göre, Kayseri 6 Mart 2018’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında ünlü işadamlarının yargılandığı davada 2’si tutuklu 6 sanığa mahkeme ceza yağdırdı. Tutuklu sanık Necmi Somtaş’a ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 11 yıl 3 ay hapis, tutuklu sanık Hacı Osman Büyükata’ya aynı suçtan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası ile iki sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşmaya gelmeyen tutuksuz sanık Arap Ali Aksoy’a da örgüt üyeliğinden 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası veren mahkeme, sanığın yaşı ve sağlık durumu nedeniyle yurt dışı yasağının devamına hükmetti. Ayrıca mahkeme, tutuksuz sanık Arap Ali Aksoy’a ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasını erteledi. Tutuksuz sanıklar Nurullah Sarıöz ile Mehmet Karakaya’ya ‘silahlı terör örgütüne yardım etme’ suçundan ayrı ayrı 2 yıl 1 ay hapis cezası veren mahkeme, tutuksuz sanık Yılmaz Akansu’ya ise ‘örgüte üyelik’ suçundan etkin pişmanlık hükümlerince 2 yıl 6 ay hapis cezası vererek, sanığın 83 yaşında olması gerekçesiyle bu cezayı erteledi.

Haber: Yavuz YIKILMAZ

Akansu Cam Akansu Pen Yılmaz Akansu Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ Kayseri Kayseri Adliyesi Beyazgazete.com Boydak Ailesi Necmi Somtaş Hacı Osman Büyükata
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator