Yerli otomobilin üzerindeki örtü ne zaman kalkacak
Advert
kayseri escort

Yerli otomobilin üzerindeki örtü ne zaman kalkacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tanıtımının yapılmasına sayılı günler olan yerli otomobilin örtülü fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yerli otomobilin üzerindeki örtü ne zaman kalkacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin örtülü fotoğrafını paylaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli otomobil için ''27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım" açıklamasının ardından, yerli otomobilin örtülü fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yerli otomobil süreci:

2011'den beri gündemde olan yerli oto için süreç, 2017'de Erdoğan öncülüğünde hız kazandı. Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding 2017'de Türkiye'nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü, imzalandı. Projedeki '5 babayiğit'in yanı sıra TOBB da şirkete ortak oldu. Gebze'de inceleyecek 6 ortaklı projede imzalar atılarak, 31 Mayıs 2018'de Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) ismiyle projeyi gerçekleştirecek şirket kuruldu. TOGG CEO'luğuna Haziran 2018'de Mehmet Gürcan Karakaş getirildi ve faaliyetler Gebze'deki Bilişim Vadisi'ne taşındı.

Yerli Otomobil Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mustafa Varank örtülü fotoğrafı Cumhurbaşkanı Erdoğan 27 Aralık Gebze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator