Yaz Gribine Yakalanmayın:Yaz Gribini Atlatmanın Yolları

Yaz Gribine Yakalanmayın:Yaz Gribini Atlatmanın Yolları

yaz gribi, yaz gribinden korunma yolları ve daha fazlası detayları ile haberde...

Yaz Gribine Yakalanmayın:Yaz Gribini Atlatmanın Yolları

Yaz Gribine Yakalanmayın

"Aman canım bana hiçbir şey olmaz" diyenler için yaz gribi her an kapıyı çalabilir. Özellikle yaz aylarında, havada bulunan ozon gazı miktarının daha da artması sonucu hastalıklara yakalanma oranları da artmaktadır. En güzel vakitlerimizi geçirdiğimiz tatil döneminin tam da ortasında bu hastalıklara yakalanmamak için ise yapılması gereken çok kolay. Güneş keyfini biraz daha kısa tutmalıyız ve her zamankinden daha çok su ve vücudumuzun ihtiyacını giderecek sıvı tüketmeliyiz. 
 
İçinde bulunduğumuz aşırı sıcak bu yaz günlerinin arkasından özellikle alerjik tepki gösteren bünyeler daha fazla olasılıkla yaz gribine yakalanabilir. Yalancı grip olarak da tabir edilen bu hastalığın oluşumunda yaz mevsiminin vazgeçilmeyeni klimalar da çok önemli rol oynamaktadır. Yaz gribi tatilin ortasında burun akıntısı, terleme sorunu, sesimizde kısıklık ve hatta bazı durumlarda yüksek ateşe bile sebep olabilmektedir. 
Uzmanlar yaz gribinin güz mevsimi ve sonrasında gelen kış mevsiminde daha çok görülen bildiğimiz gribal enfeksiyondan daha farklı olarak gelişme gösterdiğine vurgu yapmakta ve havada bulunan toz ve benzeri parçacıklara karşı saman nezlesini andırır şekilde bir çeşit alerjik tepkime sonucu oluştuğunu söylemektedir. 
 
Yaz Gribini Atlatmanın Yolları
Yorgunluk atmak için tatil planları yapılan en güzel günlerde tüm planlarımızı bozan yaz gribini en kolay atlatabilmek için yine bol bol istirahat etmek gerekmektedir. Bu konuda görüşlerine başvurulan Uzman doktorların en çok tavsiyede bulundukları konular şu şekildedir. 

Sıcaklardan biraz olsun kurtulmak ve ferahlamak için tercih edilen klimalardan kuruyan dudaklar, solunum kanalları ve yutak ile ayrıca yaz günlerinde kaybedilen sıvı miktarı yaz gribinin daha kolay ortaya çıkmasını sağlar. Hastalığı ortaya çıkaran emareleri ortadan kaldırmakta yararlı olacak ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaçlar hastalığı başlamadan bitirmeye yardımcı olabilir. Ancak en çok dikkat edilmesi gereken konu ise hem kış aylarında giribe yakalanan kişiler için hem de yaz gribine yakalananlar için kişinin bu hastalık dönemini evinde, mümkün olduğunca az insan ile temasa geçerek ve bol bol istirahat ederek geçirmesi gerektiğidir. Ayrıca dengeli beslenmek, bol bol sıvı tüketmek, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek vücuda direnç kazandırarak hastalığın yenilmesinde çok etkili olacaktır.

yaz gribi yaz gribinden korunma yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500