Volkswagen’den Çığır Açacak Yenilik
Advert
kayseri escort

Volkswagen’den Çığır Açacak Yenilik

Otomotiv sektörünün 2020 yılındaki yenilikleri içerisinde en merak edilen marka olan Volkswagen, Air Care Climatronic adlı kliması ile dikkat çekiyor

Volkswagen’den Çığır Açacak Yenilik


2020 yılında piyasaya sürülen teknoloji harikası pek çok araba ilginç özellikleriyle adından söz ettiriyor. 2020 Model arabalar içerisinde en merak edilen marka ise de Volkswagen Golf olacağı söyleniyor. Air Care Climatronic adlı sistem üzerinde çalışan marka, kullanıcılarına bilinen klimalara hiç benzemeyen bir teknoloji sunuyor.

Air Care Climatronic sistemi otomatik, üç bölge kontrolüne sahip ve oldukça da gelişmiş özelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Yeni tasarlanan Golf’ün merkezi bilgi eğlence panelinden kontrol edilebilen söz konusu klima, bugüne kadar piyasada bulunan klimalar içerisinde en gelişmişi olduğu düşünülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ses Kontrolü Yapılıyor!

Tasarlanan yeni klimanın özelliklerinden biri sesle kontrol edilebilmesi olduğu vurgulanıyor. Arabanın kullanımı esnasında içerideyken “Üşüdüm” ve ya “Sıcak oldu” gibi sözcükler kullanılması halinde otomatik olarak sıcaklık düşüyor. Aynı zamanda birden fazla konutu algılayabileceğine de dikkat çekiliyor. Sistem "ellerim üşüdü, ayaklarım üşüdü" gibi ifadeleri algıladığında hangi özellikle ilerleyeceğini belirleyebiliyor. 

Tasarımıyla çok konuşulan Golf’ün bir diğer özelliğiyse kimin konuştuğunu anlayabiliyor. Böyle bir durumda kişiye özel iklimlendirme de yapabiliyor. Yani arabanın içinde yalnız bir kişinin ısınması ya da serinlemesi durumlarında iklimlendirme yapılabiliyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teknoloji Hızla Gelişiyor

Otomobil teknolojileri yeni tasarımlar ortaya çıktıkça gittikçe daha basit hale geliyor. Diğer önemli bir nokta da otomobillerde çok gelişmiş sistemler ve yapay zeka kullanabiliyor. Otomobilde yer alan düğme ve elle ayarlanan mekanik hava çıkışları yerine bu şekilde otomatik sistemlerin daha rahat kullanılabileceği bilgisi paylaşılıyor.

VW Golf GTI modelleri ilk kez 2020 yılının Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı biliniyor. Bu modelden sonra da Temmuz ayında gerçekleşecek Goodwood Hız Festivali’nde Golf R modelinin tanıtılacağı bilgisi veriliyor.

 

Volkswagen Volkswagen Golf 2020 yılı Air Care Climatronic klima yeni tasarım klima 2020 Model Ses Kontrolü Üşüdüm Sıcak oldu kişiye özel iklimlendirme Teknoloji Hızla Gelişiyor Cenevre Otomobil Fuarı Goodwood Hız Festivali VW
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator