Volkswagen yarışını kim kazanacak
Advert
kayseri escort

Volkswagen yarışını kim kazanacak

Volkswagen, Manisa'da fabrika kuracağını açıklamasıyla birlikte ülkeler arası kriz yaşandı Bulgaristan Yatırım Ajansı Başkanı Stamen Yanev "Hala yarışın içindeyiz" şeklinde konuştu

Volkswagen yarışını kim kazanacak

Otomobil üreticisi devi Volkswagen, Manisa'da fabrika kuracağını açıkladı. Alman marka, Ekim ayında Manisa Ticaret Odası'na şirket kaydını yaptırmıştı. Türkiye ile rekabet içerisinde olan Bulgaristan'ın ise fabrika yarışında hala umudu olduğu anlaşıldı.

Volkswagen Yarışı Devam Ediyor

Bulgaristan Yatırım Ajansı Müdürü Stamen Yanev, Türkiye'de kurulacağı açıklanan Volkswagen fabrikası yatırımı için Bulgaristan'ın hala yarıştığını söyledi.

Sözcü "Fabrika Türkiye'de Kurulacak" Demişti

Dünya’nın en büyük araba markalarından biri olan Volkswagen'in üretim sözcüsü Leslie Bothge ise fabrika konusunda yaptığı açıklamayla tartışmaları sonlandırmıştı. Bothge, "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye'ye kurulması planlanan üretim tesisi beklemede. Aktif olarak alternatif bir yer arayışı içinde de değiliz." şeklinde konuşmuştu.

Almanlar Türkiye'yi Seçti

Alman otomotiv markası Volkswagen ağırlıklı olarak Orta Doğu için üretim yapacağı biliniyordu. Fabrikanın kurulması düşünülen ülkeler arasında Bulgaristan, Suudi Arabistan ve Türkiye yer alıyordu. Firma, Eylül ayında fabrikanın Türkiye'de kurulmasına karar verdiklerini açıkladı.

Fabrikada 10 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Türkiye'de fabrikanın kurulması düşünülen şehir için Manisa'yı tercih eden Volkswagen yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacağı kesinleşti.

Şirket 944 Milyon Lira Sermayeli

Volkswagen'in Türkiye'de kurmak istediği şirketin bilgileri, Manisa Ticaret Sicili Müdürlüğü bünyesinde 2447 ilan numarasıyla 2 Ekim 2019 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde yayınlandı. Bu duruma göre, Volkswagen Aktiengesellschaft, 943 milyon 500 bin Türk lirası sermaye sahibi ve "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" unvanıyla şirket Manisa'da kuruldu. Volkswagen şirketinin merkezi "Keçiliköy OSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa" olarak belirlendi.

 

Volkswagen Türkiye Bulgaristan Yatırım Ajansı Stamen Yanev Otomobil üreticisi Alman marka Manisa Ticaret Odası şirket kaydı fabrika yarışı Volkswagen Yarışı Manisa'da fabrika açılacak Almanlar 10 Bin Kişi İstihdam 944 Milyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator