VATANDAŞLARDAN ERÜ'YE ''SOYGUN MU VAR'' TEPKİSİ
kayseri escort

VATANDAŞLARDAN ERÜ'YE ''SOYGUN MU VAR'' TEPKİSİ

Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde başlayan ve 15 gün devam eden seçmelerde istenilen paralar adayları çileden çıkarttı.

VATANDAŞLARDAN ERÜ'YE ''SOYGUN MU VAR'' TEPKİSİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi'nin her yıl gerçekleştirdiği öğrenci seçmelerinde bu yıl gergin anlar yaşandı. Spor Bilimleri Fakültesi için yapılacak olan seçmeler için binden fazla öğrenci başvuru yaparken, istenilen sınav ücreti ve öncesinde harcatılmak istenen paralar tepki çekti.

ERÜ'DE ÇILGIN RAKAMLAR!:
Spor Bilimleri Fakültesi'nin 4 ayrı alan için oluşturduğu bölüm seçmelerine binden fazla aday başvuru yaptı. Gelecek hayatına spor üniversitesi mezunu olarak devam etmek isteyen bunun içinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi'ni tercih eden öğrencilerden istenilen paralar artık bardağı taşırır hale geldi. 29-31 Temmuz tarihleri arasında yapılan seçmeler öncesinde 40 TL kayıt parası alan, Spor Bilimleri Fakültesi, sınavın yapılacağı alanda çalışma yapmak isteyen öğrencilerden de astronomik sayılabilecek paralar talep ettiği ortaya çıktı. 

3 DAKİKASI 50 TL:
Öğrenim hayatına Erciyes Üniveritesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde devam etmek isteyen ve bunun için de bu bölümün elemelerinin yapılacağı salonda çalışmak isteyenlerden sadece 3 dakika için 50 TL talep edilmesi öğrencileri çileden çıkarttı.

AİLELER TEPKİLİ:
Çocuklarının eğitim hayatlarına yön vermek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ailelerin durumunu fırsat bilerek, böylesi yüksek rakamlar talep edilmesi bir çok ebeveyni çileden çıkarttı. Bazı öğrenci yakınları, ''Sınav alanına para ödemeden giremedik. Salonu görmek için bile girmek neredeyse yasaktı. Sınavın yapılacağı salonda deneme yapmanın yaklaşık 3 dakikası 50 TL. Bir öğrenci, sınava gireceği salonda 1 saat deneme yapmak isterse yaklaşık Bin TL ödemek zorunda kaldı. Bunu hangi aile nasıl verebilir. Şu kriz döneminde evladını bu okula yazdırmak isteyen bir asgari ücretli ne yapabilir ?'' şeklinde ifadelerle duruma tepki gösterildi.

USULSÜZLÜK MÜ VAR?:
Ayrıca sınava kayıt için istenilen 40 TL'lik ücretin Spor Bilimleri Fakültesi tarafından değil de Erciyes Üniversitesi Kız Yurdu Kantini tarafından fatura edilmesi de dikkatlerden kaçmadı. Ücreti ödeyen bir çok aile, ''Göz göre göre soyuyorlar. Hem yasal göstermek için fiş kesiyorlar hemde o fişi bir kantinin yazar kasasından kesiyorlar. Bu paralar kime gidiyor. Kimin cebine gidiyor. Bu nasıl bir soygun?'' şeklinde sitemde bulundular.

REKTÖR VE DEKAN'A TEPKİ:
Yaşanan bu gelişmeler nedeniyle Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış'a ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Nihat Ekinci'ye de tepkiler giderek artıyor. Devlet üniversitesinin gelir kapısı olarak öğrenci velilerini görmesinin ülkeye yarar değil zarar getireceği ifade ediliyor.

(GÜNCELLENDİ)

Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ERÜ sınav besyo sınav kayseri spor bilimleri Erciyes Üniversitesi Kız Yurdu Kantini Mustafa ÇALIŞ Rektör Mustafa Çalış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500