Turkcell Sürekli Büyüyen Firmalar Arasında kaçıncı sırada.. IOT Teknolojisi nedir

Turkcell Sürekli Büyüyen Firmalar Arasında kaçıncı sırada.. IOT Teknolojisi nedir

Turkcell 5 Ülkeden 26 Şirkete Yol Göstererek Lider Firma Konumuna Geçti: Turkcell Sürekli Büyüyen Firmalar Arasında İlk Sırada Mı? IOT Teknolojisi Takkındaki Gelişmeler detaylar haberde...

Turkcell Sürekli Büyüyen Firmalar Arasında kaçıncı sırada.. IOT Teknolojisi nedir

Turkcell’in genel müdür koltuğunda oturan Kaan Terzioğlu, Barselona da gerçekleşen dünya mobil kongresi  ve  ıot teknolojisi ile ilgili detayları aktardı.
Turkcell teknoloji hakkında aktardıkları şöyle: Turkcell teknoloji beş ülkede 26 şirkete nesnelerinin interneti konusunda öncülük etmekte. Geleceğin uygulaması olan nesnelerin interneti uygulamasının geliştirilmesinde Turkcell’in öncülük ettiğini ve etmeye de dev edeceğini açıkladı.

Turkcell teknoloji neler yaptı?
Bugüne kadar 788 ulusal 79 uluslararası patent başvurusu yapan şirket Avrupa birliğinin ar-ge ve inovasyon ağı Erkan’ın yazılım dalında da çalışmalar yürütüyor. Beş ülkeden 26 sına liderlik ettiği konusunda kesin rakamlar açıklayan Kaan Terzioğlu çalışmaları detaylandırdı. Projeler aynı zamanda TÜBİTAK tarafından destekleniyor. Iot cihazlarına yönelik geliştirme çalışmalarını 5 ülkenin mühendisleri ile birlikte sürdüğünü söyleyen Terzioğlu iş zekâsı ekiplerinin de projede yer aldığını söyledi.

Araştırma sonuçlarına dayanarak ıot teknolojinin geleceğe yönelik olarak birçok alanda kullanıma açılacağını ve nesnelerin interneti teknolojisinin büyümekte olan bir sektör olacağına dair sinyaller vermekte. İnsanların robot ve teknoloji sistemlerine yaptığı yatırım ekonomi alanında artık yıllık bazda payda alıyor. Robotlar, ev aletleri araç gereçlerin hepsinde teknoloji mevcut.

IoT teknolojisi
Geliştirilmeye yatırıma çok açık bir alan olan nesnelerin teknolojisi yani ıot hızla büyümeye devam ediyor. Tamamen yeni nesil teknolojiye odaklı çalışmalar yaptığını belirten Turkcell teknoloji patent başvuruları ve alımları konusunda çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Üç yıl boyunca analizlerin ve raporların toparlanmasını esas alan ve dünyanın lider 26 şirketi ile yapılan iş ortaklığı geleceğe dair umutlu rakamlar ve yatırımlar ortaya çıkardı.

Turkcell’in genel müdürü Kaan Terzioğlu, "Turkcell Teknoloji'yi sadece Turkcell'in değil Türkiye'nin bir Ar-Ge inovasyon merkezi olarak görüyoruz. Türkiye'nin yeni nesil iletişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve üretiminde söz sahibi bir ülke olarak katma değeri yüksek ürün ve hizmetler ortaya koyması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Türkiye’nin teknoloji alanında gelişmesini destekleyen proje yakından gözlemlenmeye devam ediyor" dedi.

turkcell Turkcell teknoloji neler yaptı IOT Teknolojisi nedir Kaan Terzioglu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500