Toplumda Mutlu Olmanın Sırrı:Adım Adım Mutluluk

Toplumda Mutlu Olmanın Sırrı:Adım Adım Mutluluk

Nasıl mutlu olunur, mutlu olmanın sırrı ne, çocuklar neden hep mutlu soruların cevaplarını inceledik detaylar haberde...

Toplumda Mutlu Olmanın Sırrı:Adım Adım Mutluluk

Toplumda Mutlu Olmanın Sırrı

Zaman zaman ne yapsanız da altından kalkamayacağınızı düşündüğünüz sorunlarınız olabilir. Fakat asla bu sorunların sizi kalıcı bir mutsuzluk girdabına sürüklemesine izin vermemelisiniz.

Kendi kendinize mutlu olmak o kadar da zor değil. Sıradan hayatın olağan sıkıntılarını bir kenara bıkarak onlardan kurtulmak için ilk yapılması gereken şey oldukça basit beyin egzersizleri yapmak. Böylece tek başınıza da gayet tabi mutlu olabilirsiniz. Nedir bu beyin egzersizleri derseniz, işte...
Mutluluk hissinin okul yada benzeri başka bir yerde öğretilmediğini hepimiz biliriz. Bu da demek oluyor ki herkes kendisini mutlu edebilecek en doğru yolları kendisi bulmalıdır. Mutlak bir görüşe göre her ne şekilde ve kimden geliyor olursa olsun dış kaynaklar ve kişilerden gelen mutluluğun her zaman geçici mutluluk olduğudur. O zaman geçici mutluluklardan kurtulun, onları terk edin ve aslolana yani kendinize dönün. 
 
Adım Adım Mutluluk 
İlk olarak mutlaka pozitif olmalısınız. Evet çok klişe bir söz olabilir, herkes tarafından verilen en büyük teselli olabilir ama emin olun ki mutsuzluk konusunda en kesin tedavi de budur. Mutlu olmak istiyorsanız her durumda mutlaka pozitif bir pay çıkartmalısınız. Hayatın aslında mutluluklarla dolu bir deniz olduğunu hiç bir zaman aklınızdan çıkartmayın ve ufukta bir kaç tane kapalı renkte bulut görünce hemen denizi terk etmeyi düşünmeyin. 
Çocuklar her zaman mutludur, bu durum mutlaka dikkatiniz çekmiş olmalı. Peki sebebini de biliyor musunuz? Çünkü çocuklar her ne yaparlarsa yapsınlar kimsenin kendilerini yargılamayacağını bilirler ve ondan hiç kimsenin düşünceleri çocuklar için önemli değildir. Biz yetişkinlerin dünyasının hiç bir zaman çocukların dünyası kadar mutlu olmadığı herkesin kabul ettiği bir durdum olur, Öyleyse hep birlikte geriye dönelim ve çocuklar gibi davranmaktan korkmayalım. 
Zihnimizdeki Kötü Anıları Biriktirmeyelim. 
Çok üstün bir donanıma sahip olan insan zihni, görüp duyduğu ne kadar anı varsa acı veya tatlı demeden bunların hepsini saklar. Zamanı geldiği anda da hafızada tutulan bu anıları önümüze koyarak hiç ummadığımız anda farklı tepkiler vermemize neden olabilir. Zihnimizin bizi istemediğimiz anlarda mutsuz etmesini istemiyorsak tüm kötü anıları hafızamızdan silelim. Bunu başarmak o kadar da kolay olmayabilir ama en azından kafanızdaki olumsuz düşünceleri temizleyerek başlayabilirsiniz.
nasıl mutlu olunur mutlu olmanın sırrı ne çocuklar neden hep mutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500