TEKNOLOJİ BAĞIMLILARI TEDAVİ EDİLECEK
kayseri escort

TEKNOLOJİ BAĞIMLILARI TEDAVİ EDİLECEK

İnternet ve cep telefonu bağımlılarının tedavisi için hazırlanan yasa tasarısı hayata geçiyor.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILARI TEDAVİ EDİLECEK

Çağımız gençliğinde boy gösteren cep telefonu ve internet bağımlılığı için hükümet hazırladığı yasa tasarısını hayata sokmak için düğmeye bastı. 

İtalyada hükümet cep telefonu ve internet bağımlılığının önüne geçmek için düğmeye bastı. Hükümetin Koalisyon ortağı 5 Yıldız Hareketi tarafından hazırlanan tasarı gençlerin bağımlı hale gelmesine neden olan cep telefonu ve internet için tedavi amaçlı bir dizi önlem alınmasını öngörüyor.
İngiliz "cep telefonsuzluk fobisi" (no-mobile phone-phobia) ifadesinden yola çıkılarak "nomofobi" adı verilen Cep telefonu ve internete erişimden mahrum kalma korkusu, İtalya'da Temsilciler Meclisi bünyesindeki Sosyal İşler Komisyonu'nda geçen hafta görüşülmeye başlanan yasa tasarısı da "Nomofobi'nin önlenmesi ve tedavisi için tedbirler" başlığını taşıyor. Tasarıyla, Başbakanlık bünyesinde, birçok bakanlıktan temsilcilerin katılacağı bir "nomofobi masası" kurulması da talep ediliyor.

10 KİŞİDEN 8'i KORKUYOR
İtalya'da cep telefonu ve internet bağımlılığıyla ilgili yapılan bir araşırma da ergenlik çağındaki her 10 kişiden 8'inin cep telefonuna erişimsiz kalmaktan korktuğu bilgiine ulaşıldı.
Gece geç saatlere kadar cep telefonuyla oyalananların sayısının gittikçe artması nedeniyle, hayata geçen yasa tasarısı gündüzleri yorgun ve halsiz gençleri önlemeyi planlıyor. Bu durumun genç nesilin eğitim ve iş hayatında sorunlar çıkarttığına dikkat çekiliyor. 

teknoloji cep telefonu tablet internet cep telefonsuzluk fobisi no-mobile phone-phobia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator