Sudan'da Darbe Girişimi
Advert
kayseri escort

Sudan'da Darbe Girişimi

Sudan'ın başkenti Hartum'da İstihbarat Teşkilatı çalışanları düşük maaştan şikayet ederek darbe girişimine teşebbüs ettiği iddia edildi.

Sudan'da Darbe Girişimi

Sudan'da Genel İstihbarat Teşkilatı üyelerinin düşük maaş gerekçesiyle isyan başlatarak darbe girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Sudan'ın başkenti Hartum'da bulunan Genel İstihbarat Teşkilatı çevresinde başlayan çatışmanın darbe girişimi olduğu iddia edildi. İstihbarat teşkilatı üyelerinin düşük maaşları gerekçe göstererek darbe girişiminde bulunduğu öne sürülürken konuyla ilgili açıklama yapan Sudan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Amer Mohamed Al-Hassan, teşkilat üyelerinin söz konusu girişimlerini utanç verici olarak yorumladı. Sudan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Al-Hassan, isyanın bastırılması konusunda ordu güçlerinin çabasının devam ettirildiğini açıklarken çok sayıda isyancının şuana kadar teslim olduğunu ve isyanın büyük oranda bastırıldığını açıkladı.

Sudan Enformasyon Bakanı Faysal Muhammed Salih ise yaptığı açıklamada yaşananları bir darbe girişimi olarak değerlendiremeyeceklerini, durumu sadece isyan hareketi olarak gördüklerini ifade etti.
Öte yandan Sudan'ın başkenti Hartum'da çatışmaların hala devam ettiği bildirildi.

Sudan Hartum Genel İstihbarat Teşkilatı düşük maaş isyan etti darbe girişimi Sudan Silahlı Kuvvetleri Tuğgeneral Amer Mohamed Al-Hassan isyanın bastırılması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator