Sağlık ve Teknoloji Birleşti: Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi Piyasaya Sürüldü

Sağlık ve Teknoloji Birleşti: Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi Piyasaya Sürüldü

Cinsellikte yeni dönem , teknoloji ve cinsellik birleşti, akıllı prezervatif ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için yazdık...

Sağlık ve Teknoloji Birleşti: Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi Piyasaya Sürüldü

Sağlık ve Teknoloji Birleşti: Dünyanın İlk Akıllı Prezervatifi Piyasaya Sürüldü

Ocak 2018 tarihinde sağlık ve teknoloji bir araya geldi ve birçok talebe cevap veren akıllı prezervatif üretildi. Akıllı prezervatif nedir peki?

Teknolojinin hayatımızın her alanında var olması artık alıştığımız ve kabul ettiğimiz bir durum. Bu kadarını beklemesek de artık oldu teknoloji yatak odamıza kadar girdi. Akıllı prezervatif sistemi ile cinsel ilişki esnasında ne kadar kalori harcandı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve ilişki sırasında yakılan kaloriyi ölçmek için akıllı prezervatifler üretildi. Akıllı prezervatifler şarj edilebiliyor ve her şarj 6 ile 8 saat arasında dayanıklılık gösteriyor. Bir İngiliz şirketi tarafından geliştirilen akıllı prezervatif cinsel ilişki esnasında harcanan kalori miktarını hesaplayabiliyor ve cinsel yolla ulaşabilme riski olan enfeksiyonların oranını bireylere aktarabiliyor. Yatak odamıza kadar giren teknoloji cinsel ilişki esnasında topladığı verileri diğer insanların verileri ile karşılaştırma imkânı da kullanıcıya sunuyor. Özellikle bu konuyu takıntı haline getiren erkeklerin çok hoşuna gidecek bu yeni teknoloji cinsel yeteneklerini değerlendirmek isteyen erkeklerin tüm istatistiklere ulaşmasını sağlıyor.

Akıllı prezervatifler ne yapıyor?

Cinsel ilişkinin ne kadar sürdüğünü ne kadar kalori harcandığını ve bulabilme ihtimali olan cinsel hastalıkların önüne geçmek için oldukça yenilikçi bir sistem. Akıllı prezervatif çip ve Bluetooth teknolojisini kullanarak verilerini topluyor. Kullanıcı ile de  talep ettiği anda paylaşım imkânı bulunduruyor. Geçmiş değerlendirilmeleri ve kendi istatistiklerini bilmek isteyenler için yenilikçi bir teknoloji olan akıllı prezervatifler oldukça ilgi görüyor.

Ürün piyasaya sürülmeden önce ön sipariş olarak 96 binin üzerinde sipariş aldığı bilgisi basınla paylaşıldı. 2018 yılının Ocak ayında 59. 99 Euro'luk satış fiyatı ile teknolojik ürünler kategorisinde raflarda yerini alan akıllı prezervatif hafif ve suya dayanıklı olarak tasarlanmış. Micro USB bağlantı noktası olan akıllı prezervatif şarj edilebiliyor ve her şarjı 6 ile 8 saat arasında dayanıklılık gösteriyor.

cinsellikte yenilik akıllı prezervatif teknoloji ve cinsellik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500