Şaban Çopuroğlu'ndan Kongre Öncesi Basın Açıklaması
Advert
kayseri escort

Şaban Çopuroğlu'ndan Kongre Öncesi Basın Açıklaması

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ve İl Başkanı Şaban Çopuroğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kongre öncesi basına açıklama yapan Şaban Çopuroğlu, görevini tamamladığını ve aday olmayacağını belirtti.

Şaban Çopuroğlu'ndan Kongre Öncesi Basın Açıklaması

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu görevini tamamladığını bu yüzden aday olmayacağını ve böyle bir durum söz konusu olduğu takdirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme içerisine gireceğini söyledi.

Çopuroğlu basına yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz hafta bugün Kayserimizde 17 belediyemizin 17sinin katılımını resmi olarak gerçekleştirmiş olduk. Ak Parti’nin grup toplantısına katıldık. Partimize geçiş yapan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek Başkanımızın rozet takım işlemini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk kez bir belediye başkanı parti değiştirdi. Bu durumdan Cumhurbaşkanımız da oldukça memnun. Biz şimdi önümüze bakıyoruz. Neler yapacağız, neler yapabiliriz? Bunları düşünüyoruz. Her gün farklı bir atmosferde, vekillerimiz de farklı sahalarda koşuşturmaya devam ediyor. Tam çalışmaya devam ediyoruz. Bugün 16 ilçemizin 16’sında da milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız mutlaka destek veriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti’nin kongre süreciyle alakalı konuşan Çopuroğlu: Ak Parti’nin kongre süreciyle alakalı konuşan Çopuroğlu: “Kısmet olursa 22 Şubat’ta başlayacak olan bir kongre sürecimiz var. Tabi süreç Türkiye genelinde 22 Şubat’ta başlıyor, Kayseri’de belki biraz daha geç başlayabilir. Hesaplarımıza göre Mart’ın ikinci yarısından itibaren ilçe kongre süreçlerimiz başlayacak. Bir aksilik olmazsa 20 günün sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Amacımız, Ramazan ayına gelmeden önce tüm ilçe kongrelerini bitirip Ramazanı Şerif’ten sonra da il kongresine odaklanmak. Şimdiye kadar birlik ve beraberlik içerisinde geldik. İnşallah bundan sonraki süreci de bu formatta devam ettireceğiz. Üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz. Bu süreçte yaptığımız çalışmalar ilçe başkanlarımızla alakalı olarak kim bu göreve talipse hepsini değerlendiriyoruz. Listeler benim elimde, kimseyle paylaşmıyorum. Tüm ilçe başkanlarımızdan memnunum. Bir şikayetim yok zaten şikayetim olsa aylardır neden görevdeler, diye düşünürsünüz” ifadelerini kullandı.

Adaylık süreciyle ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Çopuroğlu: "Aday değilim. Cumhurbaşkanımız uygun görürse o zaman tekrar konuşuruz. Ben, istemem yan cebime diyen bir insan değilim. Neyse onu söylüyorum. 17 Belediyenin hepsini alacağız dedik ve aldık. Böylece görevimi tamamladığımı düşünüyorum. Çok şükür, çalıştık kazandık. Artık benim görevim doldu. Adaylığım söz konusu değil” diyerek sözlerini noktaladı.


HABER: DUYGU SARINCA

Akparti il başkanı şaban çopuroğlu ak parti kongre kayseri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator