Robin Hood’un kim olduğu ortaya çıktı
Advert
kayseri escort

Robin Hood’un kim olduğu ortaya çıktı

Robin Hood lakabıyla anılan gecekondu mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmesiyle bilinen kişinin Erdoğan Uludağ olduğu öğrenildi

Robin Hood’un kim olduğu ortaya çıktı

Türkiye’de pek çok ilde yaşayan ekonomik durumu yetersiz olduğu için yardımlarda bulunan Robin Hood lakaplı kişinin iş insanı Erdoğan Uludağ olduğu açıklandı. Gecekondu mahallelerinde bulunan bakkallardaki veresiye borçlarını ödediği saptanan gizemli kişinin kim olduğu merak ediliyordu. 

Haluk Levent’in kurduğu AHBAP ile birlikte çalıştığını dile getiren yardımsever iş insanı, şarkıcının ısrarlarıyla ismini açıklama kararı aldığını söyledi. Uludağ’a ismini neden şimdi açıkladığı sorulduğunda, "Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul'da Hasköy, Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda yaşayan ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlara bin TL bulunan zarfları dağıtan yardımsever için Robin Hood benzetmesi yapılmıştı. Aynı zamanda Kocaeli ve Trabzon'da da yardıma ihtiyacı olan insanlara para ve burs yardımı yapıldığı biliniyordu. Bugüne kadar kimliğini gizleyen ve yanında çalışan kişiler aracılığıyla yardımlarını ulaştıran Erdoğan Uludağ, ülkedeki pek çok kişinin yüzünü güldürdü.


DW’in sorularını yanıtlayan Erdoğan Uludağ, "Yaptığım yardımlar iki yıl öncesine kadar bende saklıydı. Ancak Haluk Levent ile tanıştıktan sonra kendisi bana 'Bir dakika bu böyle olmaz. Sen bunu saklarsan insanlar seni örnek alamaz. Gençler seni rol modeli alamazlar' ifadelerini kullandı. Bugüne kadar ne kadar yardımda bulunduğunu bilmediğini de söyleyen Uludağ, başka Robin Hood'ların da olduğunu belirtti.

Erdoğan Uludağ Robin Hood hayırsever Haluk Levent AHBAP bakkal borcu veresiye açıklamada bulundu ismi açıklandı İstanbul Hasköy Şahintepesi Tuzla Mimar Sinan mahallesi Kocaeli Trabzon para burs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator