Reyting Sonuçları (21 Ocak 2020)
Advert
kayseri escort

Reyting Sonuçları (21 Ocak 2020)

Ekranların çok sıkı takip edilen dizilerinin her akşam giriştikleri reyting mücadelesinde hangi yapımın zirvede yer alacağı merak konusu oldu Peki 21 Ocak 2020 akşamı reyting sonuçları açıklandı mı

Reyting Sonuçları (21 Ocak 2020)

Hayatımızın bir parçası olan televizyon dünyası, diziler ya da programlar hergün bir rekabet içerisinde birbirleriyle olan yarışına devam ediyor. Çarşamba akşamları televizyon kanalları arasında devam eden kıyasıya rekabette kimin birinci olduğu izleyenler tarafından da büyük bir merak konusu halini aldı. Yayınlanan dizi ve programların hayranları, izledikleri dizilerin birinci olması için ekran başından bir an olsun ayrılmıyor.               

AB ve Total olarak iki farklı reyting kategorisinde rekabet eden dizi ve programların 21 Ocak 2020 Çarşamba akşamı yayınlanan bölümlerinin birincileri bugün açıklandı. İşte 21 Ocak 2020 reyting sonuçları...

Reyting nasıl ölçülür?       

Reyting televizyonlar için kararlarında kilit rol oynayan göstergelerden biridir. Hatta günlük hayatta mutlaka bazı dizilerin ve programların reyting kurbanı olduğunu duymuşsunuzdur. Peki nedir bu reyting ? Reyting nasıl ölçülür? Reyting denekleri nasıl ölçülür?                 

Reyting Nedir?       

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar çok izlendiğini gösteren sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son açıklanan verilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.       

Peki reyting oranları nasıl hesaplanır?       

Reyting oranları belirlenen deneklerin televizyonlarına bağlanan peoplemeter adlı cihazlar aracılığı ile belirlenir. Bu cihazlar deneğin saat kaçta hangi kanalı izlediğini ne kadar süre ile izlediğini ortaya koyar. Ardından tüm televizyonlara ve programlara bir yüzde ve puan verir. Geliştirilen bu sisteme göre bir sıralama yapılır.Total adı verilen puantaj ve sıralamada tüm izleyicilerin değerlendirmeleri göz önünde bulundurulurken, AB adı verilen sıralamada ise gelir seviyesi ve eğitim seviyesi diğer deneklere nazaran daha yüksek olan grubun sıralamasıdır.                 
Reyting denekleri nasıl seçiliyor?       

Reyting denekleri şirketlerin aldığı başvurular arasından seçiliyor. Denekler evlerinde televizyonlarını açtığında cihaz kayda giriyor ve hangi kanal izleniyorsa onun reytingi artmaya başlıyor. Denekler bunu genellikle ücret almak yerine "hediye" karşılığı yaparlar. Bu uygulama da hediyelerin televizyon olması ve aileyi zenginleştirecek düzeyde olması yasaktır. Tost makinesi, meyva sıkacağı gibi küçük ev aletleri hediye edilebilir.

İŞTE TOTALDE İLK 10 PROGRAM

1 RAMO SHOW
2 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX
3 KADIN FOX
4 HEKIMOGLU KANAL D
5 FENERBAHCE-HES KABLO KAYSERISPOR ZIRAAT TURKIYE KUPASI KARSILASMASI ATV
6 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
7 ESRA EROL'DA ATV
8 KADIN (ÖZET) FOX
9 RAMO (ÖZET) SHOW
10 SHOW ANA HABER SHOW
 
İŞTE AB GRUBU İLK 10 PROGRAM
 
1 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX
2 HEKIMOGLU KANAL D
3 KADIN FOX
4 RAMO SHOW
5 FENERBAHCE-HES KABLO KAYSERISPOR ZIRAAT TURKIYE KUPASI KARSILASMASI ATV
6 KADIN (ÖZET) FOX
7 MUSLUM (T.S) TV8
8 TUTUNAMAYANLAR TRT 1
9 HEKIMOGLU (OZET) KANAL D
10 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
reyting reyting sonuçları reyting şampiyonu 21 Ocak 2020 reyting sonuçları AB reyting Total reyting dizi program Reyting nasıl ölçülür?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator