Regl Sancısı Nasıl Geçer ?
Advert
kayseri escort

Regl Sancısı Nasıl Geçer ?

Kadınların her ay düzenli şekilde çektikleri sancıyı dindirmek mümkün. Peki bu nasıl olacak? haberimizde...

Regl Sancısı Nasıl Geçer ?

Kadınların her ay düzenli şekilde sancı çektiğini biliyoruz. Ancak bazı kadınlar bu dönemde, olduğundan daha fazla acı çekiyorlar. Bizde sizin için bu çileli sancılar nasıl geçer diye araştırdık, gelin hep birlikte görelim...

 • Sıcak Su Torbası

En basit yöntemlerden birisi sıcak su torbası kullanmaktır.  Bu şeyin nasıl bir rahatlık getirdiğini görünce şaşıracaksınız. Karnınıza ısı uygulayarak, kan akışını rahatlatacak ve sancıları hafifleteceksiniz. Bilim adamlarına göre bu yöntem, ağrı kesicilerle aynı etkiye sahip. İlaç içmemize gerek kalmadan ağrımızı geçirmek için çok iyi bir yöntem…

 • Bitter çikolata

Herkesin zaman zaman yemek istediği çikolatalar, ağrılı dönemlerimizde de yardımcıdır.

Regl döneminde ciddi şekilde magnezyum kaybı yaşıyorsunuz; ama yüzde70 oranında kakao içeren bir atıştırmalık, kaybettiğiniz minerali geri kazanmanızı sağlıyor. Ancak kafein ve gereksiz şeker içeren çikolatalardan uzak durmanız, doğal malzemelerden yapılanları tercih etmeniz gerekiyor.

 • Çoklu orgazm

Orgazm olmak, migrene, baş ağrılarına ve adet sancılarına iyi geliyor. Rahim, orgazm sonrasında kasılır ve ardından kan akışı hızlanır, beyin otomatik olarak ağrıyı hafifleten doğal kimyasallarla dolar. Bu sebepten özel günlerinizde de orgazm olabilirsiniz.

 • Bol Bol Su

Regl döneminde mümkün olduğunca çok su içmeye çalışın. Bu dönemde sıvı kaybı yaşarken, vücudunuzun susuz kalması çok normal. Su içerek, şişkinlik ve halsizlik gibi yaygın semptomları hafifletebilirsiniz. Ayrıca su içmek bu dönemde yaşadığınız şişkinlik sorununu da hafifletecektir.

 • Yoga

Egzersiz yapmanın, sancı ve enerji kaybı gibi regl semptomlarına iyi geldiğine şüphe yok. Ama özellikle yoga, vücudunuzu nazikçe ve akış halinde hareket ettirmenizi sağlayarak aldığınız darbenin minimum seviyede olmasına yardımcı olacak.

 • E vitamini alın

Yapılan araştırmalara göre, regl dönemlerinde E vitamini takviyesi alan kadınların sancı şiddetleri azalmaya başlıyor. En yakın eczaneye giderek kendinize E vitamini takviye edin…

 • Regl döngünüzü takip edin

Günümüzde, regl döngünüzü takip etmenizi kolaylaştıracak birçok uygulama ve program var. İstenilen bilgileri girdiğiniz takdirde, uygulamanın size ne kadar yardımcı olduklarını gördüğünüzde şaşıracaksınız.

 • Daha fazla kalsiyum tüketmek

Periyodunuz yaklaşmışken, günde 1200 mg kalsiyum tüketerek regl semptomlarınızı yarı yarıya düşürebilirsiniz . Buna sancılar ve huysuzluk da dahil …

 • Ağdadan uzak durun

Regl olduğunuzda, aşağı bölgedeki her şey, normalde olduğundan daha hassastır; neden kendinize ekstra acı veresiniz? Regliniz bir sonraki ağda randevunuzla çakışıyorsa eğer, bunun ayarlamalarını yapmanızda fayda var…

 • Lavanta kullanın

Yapılan araştırmalara göre, geceleri yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatmak, bebek gibi uyuyabilmenizi sağlıyor. Ve elbette ki sancılı ve huysuz olduğunuzda, güzellik uykunuz her türlü yardıma açıktır.

 • Kafeine direnin

Maalesef çıldırmış bir şekilde kahveye uzanmaya çalışmak, işinize yaramayacak. Kafeinin regl semptomlarını daha kötüleştirdiği biliniyor ve vücuttaki östrojen seviyesini yükselttiği düşünülüyor. Bu dönemlerde sizin için ne kadar zor olsa da kahveden uzak durun.

 • Tuz tüketimini azaltın

Tuzlukla fazla samimileştiğiniz noktada vücudunuz daha fazla su tutmaya başlar ve durum şişkinliğe sebep olur. Regl döneminde daha az tuzlu gıdalar tüketmeye gayret edin ve tariflerinizde normalden daha az tuz kullanın. Bu size çok yardımcı olacaktır.

 • Daha çok uyuyun

Sona geldiğimizde en güzel madde sizi karşılıyor.

Regl öncesinde ve esnasında, uyku düzenimizin biraz bozulması normaldir ve bu durum kanıtlanmıştır. Bu uykusuzluk aksileşmemize sebep olarak gün içerisinde sağlıklı kararlar alabilmemizi zorlaştırıyor. Bu yüzden göz maskenizi takın ve yatağınıza kıvrılın; yapılacaklar listesi birkaç gün daha bekleyebilir.

Regl sancısını geçirmenin yöntemleri için video haberimizi izleyebilirsiniz...

regl sancısı regl ağrıları nasıl geçer regl kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator