Prosinecki Erteleme İstedi
Advert
kayseri escort

Prosinecki Erteleme İstedi

Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki, Coronavirüs salgınıyla ilgili olarak, yaşanan tehlikeden ötürü liglerin ertelenmesini gerektiğini söyledi.

Prosinecki Erteleme İstedi

Kayserispor Teknik Direktör Robert Prosinecki, kazandıkları Yeni Malatya maçından ötürü mutlu olduklarını ve ligde kalmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken, Korona Virüsü nedeniyleyse de Avrupa'daki gibi erteleme olması gerektiğini söyledi. 

"Ertelensin"
Teknik direktör Robert Prosinecki, açıklamasında "Dünyada panik var, küresel bir problem bu. Avrupa’daki çoğu lig ertelendi. Benim ülkem Hırvatistan’da okullar tatil, ligler iptal edildi. Baktığınız zaman çoğu yerde virüse karşı önlemler alınıyor bu anlamda. Türkiye’de de şuan için kıyasla Avrupa’ya göre çok büyük bir problem görünmüyor. Fakat dün oynadığımız maçta taraftar olmaması, bomboş statta oynamak futbolun doğasına aykırı. Futbol bu şekilde olmuyor. Bu yüzden tüm Avrupa gibi liglerin ertelenmesi gündeme gelmeli mutlaka. Tabi bilmiyorum yetkili merciler nasıl düşünür. Fakat taraftarsız futbol gerçekten hiçbirimizin içine sinen bir durum değil" dedi.

"Savaşa devam"
Yeni Malatyaspor galibiyeti ile kümede kalma mücadelesini sürdürdüklerini ifade eden Prosinecki, "Oynadığımız her maç belirleyici, final havasında. Malatyaspor maçı da böyleydi. Bu, herkesin üzerinde bir baskı yaratıyor. Bu baskı altında oynamak kolay değil gerçekten. Öne geçtikten sonra skoru korumak içgüdüsüyle geri çekilmemizin nedeni de belki bu baskıdan ve kazanmak zorunda olduğumuzun getirdiği bir durumdu. Kazanmak zorundaydık. Kaybetseydik eğer gerçekten ligde kalma şansımızı bayağı düşürecektik. Kazandık, oyuncularımın hepsi savaştı. Kayserispor’u ligde tutmak için elimizden geleni yapacağız" cümleleri kurdu.

Fenerbahçe tedirginliği
Fenerbahçe ile oynayacakları maç ile ilgili de görüş belirten Prosinecki, Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu durumun kendileri için avantaj olmadığını kaydederek, "Çok kısa bir süre var maça, Cuma günü oynayacağız. Hazırlıklarımızı çabucak halletmemiz gerekiyor. Oyuncularımızla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İyi de oynasa, kötü de oynasa Fenerbahçe’dir. Taraftarlarının beklediği oyunu oynamıyor olabilir Fenerbahçe. Fakat bu bizim için avantaj değil. Çünkü Fenerbahçe her şeyi yapabilecek büyük bir takım. O yüzden bunu aklımızda tutup maça yüzde 100 konsantrasyonla çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Korona Virüsü Kayserispor Teknik Direktör Robert Prosinecki Prosinecki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator