Podcast Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Advert
kayseri escort

Podcast Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Apple sayesinde popüler hale gelen podcastler radyodan fazla dinlenen dinlenceler haline geldi. Peki podcast nedir ve nasıl kullanılır...

Podcast Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Özellikle beyaz yakalıların gün içerisindeki yoğunluğunun içinde vakit harcamadan bir konu hakkında bilgi edinebilmek amacıyla dinlediği podcastler taşınabilir cihazlarınıza, akıllı telefonlarınıza indirilebilir. Ayrıca podcastlerin popüler olmasının ardından iTunes’e rakip olarak Spreaker, Overcast, Pocket Casts, Soundcloud gibi birçok podcast platformu türedi. Bu platformlar üzerinden takip etmek istediğiniz podcast kanallarını takip edebilir, son yayınlarını dinleyebilirsiniz.

Podcast Nedir?
Podcast, internet üzerinden otomatik olarak indirilebilir, digital formattaki müzik ve konuşma, sohbetlerden oluşan bir dinlence tarzıdır. Podcast kelimesi Apple kelimesi ile ilişkili bir kelime ve podcasting kelimesinden gelmektedir. Yalnız podcast dinlemek için bir apple cihazı yada iPod gerektirmez. Medya içeriği cihazınıza otomatik olarak indirilir. İlgi duyduğunuz bir konu ise abone olabilirsiniz.

Podcast Çeşitleri
Daha önce belirttiğimiz gibi Podcast medya içeriği ile ilgili bir şeydir. Medya içeriği ses, video veya yazılı olabilir.

Ses Podcast Nedir?
Adından da anlaşılacağı gibi ses dosyaları türüne verilen addır. Ses dosyalarına mobil uygulamalar ile abone olabilir ve otomatik indirip dinleyebilirsiniz.

Video Podcast Nedir?
Video klipleri ve video serilerinden oluşan podcastlere verilen addır. Video blog yazarları, sanatçılar ve film yapımcıları tarafından kullanılabilir.

Podcast Nasıl Çalışır?
Sitelerde yer alan podcastleri 3 farklı adım ile dinleyebilirsiniz. Podcasting sağlayıcı sitesine giderek podcaste tıklamalı ve bilgisayarınıza indirirerek dinleyebilirsiniz. Yada yan podcasting sitelerinin uygulamalarını indirerek mobil cihazlarınızdaki uygulamalar üzerinden indirerek dinleyebilirsiniz.

Podcast uygulamasının kullanım şekli ve amacı için haber videomuz...

podcast nedir podcast nasıl üye olunur podcast uygulaması podcast nasıl kullanılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator