ÖZKOYUNCU'DA FETO TEMİZLİĞİ
kayseri escort

ÖZKOYUNCU'DA FETO TEMİZLİĞİ

Koyuncu - Özderici ailelerinin ortaklığıyla oluşan Özkoyuncu Madencilik, yaşanan 15 Temmuz olaylarının ardından bir ortaklık son buldu.

ÖZKOYUNCU'DA FETO TEMİZLİĞİ

Kayseri'nin madencilik sektöründe lider firması Özkoyuncu Madencilik, 2017 yılında yaşanan FETO olayları nedeniyle kendi içinde yeniden yapılanmaya gitti ve yönetimde büyük bir değişiklik gerçekleştirildi. Bu değişimin ardından Özkoyuncu madencilik 2018 yılı sonunda kabuk değiştirdi. Koyuncu ve Özderici aileleri tarafından büyük hisselerine sahip olunan şirket yeniden yapılanmaya gitti.

RESMEN AYRILDILAR:
2018 Yılında yapılan Genel Kurul toplantısı sonrasında Koyuncu ailesinin en büyük hissedarlarından olan Hacı Ahmet Koyuncu ile oğulları Mustafa Koyuncu ve Ahmet Koyuncu'nun Özkoyuncu Madencilik ile yolları ayrıldı. Özderici Ailesi'nin yönetimine geçen şirkette, yaşanan ayrılık her ne kadar şirket internet sitesi www.ozkoyuncu.com ve Resmi Gazete'den duyurulsa da medencilik sektörünün kalesi olarak bilinen Yahyalı İlçesi'nde bu bilgi henüz dile getirilmediğinden ilçe halkı tarafından Özkoyuncu Madencilik hakkındaki gelişmeler bilinmemekte.

SEBEP FETÖ MÜ ?:
Yaşanan FETÖ olayları nedeniyle göz altına alınan şirket ortakları Hacı Ahmet Koyuncu ile oğulları Mustafa ve Ahmet Koyuncu'nun, serbest bırakılmasına rağmen şirket yönetimi içerisinde alınan kararla Özkoyuncu Madencilik ile ilişiklerinin kesildiği bilgisine ulaşıldı. Şirketin yetkili bir ismi konuyla ilgili olarak gelişmeleri doğrulurken, ayrılığın FETÖ soruşturmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını açıklamaktan kaçındı.

TAŞINMAZLARINI SATIYOR:
Koyuncu soy ismini taşıyan sadece tek bir ismin kaldığı şirket yönetiminde, Koyuncu ailesinin kız kardeşlerinin ise ortaklıkları durmakta. Ancak, Hacı Ahmet Koyuncu ile oğulları Mustafa Koyuncu ve Ahmet Koyuncu'nun resmi olarak ayrılıklarının ardından Özderici Ailesi'nin de aldığı kararla bu isimlerin ofis olarak kullandıkları iş yerlerinin ve taşınmazlarının elden çıkartılması için bir satış kararı alındığı da gelen bilgiler arasında...

ÖZDERİCİ ARKA PLANDA:
Şirketin yönetimini tamamen profesyonel bir ele bırakan ve Ali Rıza Özderici'yi ise Yönetim Kurulu Onursal Başkanı olarak atayan şirket yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanı olarak ise Ahmet Necip Ebegil'i atadı. Başkan yardımcılığına ise Ali Burçin Özderici'yi atayan yönetim böylelikle şirketi daha sonra ortaya çıkabilecek bir Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) söylentisinden de korumuş olmayı amaç ettiği iddia edildi.

Haber: Yavuz YIKILMAZ


Özkoyuncu Madencilik FETO Koyuncu Özderici Hacı Ahmet Koyuncu Mustafa Koyuncu Ahmet Koyuncu Ali Rıza Özderici Ahmet Necip EBEGİL Ali Burçin Özderici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator