Ozan Ceyhun Viyana Büyükelçiliği'ne atandı
Advert
kayseri escort

Ozan Ceyhun Viyana Büyükelçiliği'ne atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atama kararlarının Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından Almanya'da siyaset yapan Ozan Ceyhun Viyana Büyükelçiliği'ne atandı

Ozan Ceyhun Viyana Büyükelçiliği'ne atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı.

Ozan Ceyhun Kimdir?

Ozan Ceyhun 10 Ekim 1960 Adana doğumlu. 1979'de Boğaziçi Lisesi'nden mezun olan Ozan Ceyhun, İstanbul'da büyüdü. Hacettepe Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı okudu. 1980 darbesinde Avusturya'ya 1982 yılında ise Almanya'ya gitti. Almanya'da sosyal pedagog olarak eğitimini tamamladı. 1986 yılında Alman Yeşiller Partisi'ne üye oldu ve aktif çalışmalarda bulundu. Ağırlık noktası Almanya'da yabancılar ve mültecilerin durumları idi. 1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal Bakanlığı'nda çalıştı. 1998 ile 2000 yılları arasında Yeşilller Partisi Almanya (Die Grünen) adına Avrupa Parlamentosu'nda görev aldı. Bu görevi 2000 yılında SPD'ye geçtikten sonra da 2004 yılına kadar devam etti.

AK Parti'ye Danışmanlık Yaptı

2013 yılında AK Parti'ye danışmanlık görevi yapan Ceyhun, 2015 seçimlerinden AK Parti'nin İzmir Milletvekili adayı oldu.  Ozan Ceyhun, 1 Temmuz 2018'de Azize Sıkdağ ile dünya evine girdi. 

Ozan Ceyhun Ozan Ceyhun kimdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dışişleri Bakanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Ticaret Bakanlığı Resmi Gazete Avusturya Cumhuriyeti nezdinde AK Parti'ye Danışmanlık Yaptı Yeşilller Partisi Alm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator