Öğretmenine yapmadığı saygısızlık kalmayan öğrencinin başı dertte

Öğretmenine yapmadığı saygısızlık kalmayan öğrencinin başı dertte

Bir öğrencinin öğretmeniyle alay etmesi ve kıyafetiyle dalga geçmesi başına bela oldu.

Öğretmenine yapmadığı saygısızlık kalmayan öğrencinin başı dertte

Olay Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana geldi. Lise öğrencisinin öğretmenine yaptığı saygısızlık sosyal medyada yayınlanınca Kaymakam konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Çorlu'daki Ahievran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerin bir öğretmenle alay ettikleri skandal görüntüler ortalığı ayağa kaldırdı. Öğrencilerin cep telefonları ile kaydettiği görüntülerin basına yansımasının ardından idari soruşturma başlatıldı.

Öğrencilerin kaydettiği görüntülerde sınıfta ders anlatmaya çalışan bir öğretmen, öğrencileri tarafından alaya alınıyor. Öğretmen ders anlattığı esnada ayağa kalkan, öğretmenin kıyafeti ile alay eden, öğretmenin kulağına el hareketi yapan, tüm bunlarla da yetinmeyerek öğretmenini kucaklayan öğrenci, arkadaşları tarafından kahkahalarla izleniyor. Yaşananları kaydeden öğrencilerin görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından okul yönetiminin öğrenci hakkında, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de görüntülerdeki öğretmen hakkında idari soruşturma başlattığı kaydedildi.

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, öğrencinin öğretmeninin kıyafetiyle alay ettiği, kulağına doğru hareket yaptığı ve belinden tutarak havaya kaldırdığı anların kaydedildiği görüntüleri izlediğini belirterek, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını söyledi. Söz konusu görüntülerin önceki gün çekildiği bilgisini aldıklarını ifade eden Kılıç, "Biz de görüntüleri öğrenciler sosyal medyada paylaşınca gördük. Olayın içinde üç öğrencinin adı geçiyor.

Pazartesi bahse konu öğretmen ve öğrencilerle ilgili müfettişler okulda inceleme yapacak" dedi. Kılıç, konuyla ilgili idari soruşturmanın en kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, "Öğretmen bu olaylar yaşandıktan sonra hemen sınıftan çıkarak durumu okul idaresine bildirmeliydi. Ancak bunu yapmamış. O yüzden öğretmenle ilgili de soruşturma başlattık" diye konuştu.

Öğrenci Öğretmen Ahievran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekirdağ Çorlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500