Nesnelerin İnterneti Hayata Dâhil Edildi: Nesnelerin İnterneti Tasarruf Ettiriyor

Nesnelerin İnterneti Hayata Dâhil Edildi: Nesnelerin İnterneti Tasarruf Ettiriyor

Nesnelerin interneti, nesnelerin internetini kullanan cihazlar, nesnelerin interneti ne işe yarar sorularının cevapları detayları ile haberde...

Nesnelerin İnterneti Hayata Dâhil Edildi: Nesnelerin İnterneti Tasarruf Ettiriyor

Nesnelerin İnterneti Hayata Dâhil Edildi: Nesnelerin İnterneti Tasarruf Ettiriyor

Nesnelerin interneti teknolojisi ile üretilen cihazlar birçok alanda kendine yer buldu. Cihazların internet teknolojisi ile donatılması ve insan için daha yararlı hale getirilmesi projesi olan nesnelerini interneti hayatın içinde yer buldukça kar getiren uygulamalar arasında parlama gösteriyor.

Cosa:

Nesnelerin interneti özellikle tasarruf alanında ürünleri ön plana çıkartıyor. Cosa akıllı kombi ve akıllı klima ürünleri buna bir örnek teşkil etmekte. Cosa aynı zamanda bir Türk girişim hareketi kombi paketi 399 lira klima bak 299 lira gibi fiyatlarla satışa sunulan akıllı kombi ve akıllı klima ürünleri ev içi kullanımda aylık yüzde 25 tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyor.

Evreka:

Çöp kutularına takılan sensörler sayesinde çöp kamyonları için en uygun rotayı oluşturarak yol optimizasyonu bilgisi ile çöp kamyonlarının çöp toplama esnasında ki maliyetini %55 oranında düşürdü. Kar oranından bakılınca oldukça mantıklı bir yatırım.

Pubinno:

Akıllı bira muslukları. Yanlış okumadınız fıçı biraya takılan akıllı bira muslukları fıçı içerisinde kullanım esnasında sağlanan kayıpların yüzde 20'sini önlüyor. Fıçı fiyatları göz önüne alındığında aylık 3 bin lira civarında bir kaybın önüne geçiliyor bugün Pubinno akıllı musluklarının aylık ücreti 260 liradan başlıyor.

Reengen:

Enerji alanında faaliyet gösteren firmalardan biri olan Reengen, enerji tüketiminin daha tasarruflu bir hale getirilmesi konusunda çalışmalarına devam ediyor. Elektrik maliyetlerinde yüzde 20'lere varan düşüş sağlanmış durumda.

Wattsu:

Akıllı kombi ve klima sistemleri üzerinde çalışma yapan bir diğer şirkette Wattsu, oranları ise şöyle doğalgaz tüketimi karı yüzde 16 ile yüzde 57 aralarında tespit edilmiş. Elektrik tasarrufu ise %40 civarında. Nesnelerin interneti teknolojisinin hayata entegre edilmesi ile daha az elektrik tüketimi daha düşük fatura ve daha fazla kazanç imkânı bütün bunların yanısıra daha temiz bir dünya hedeflenmektedir.

Teknolojinin katkıları arasında pozitif bir yer edinen nesnelerin interneti tüm teknolojik cihaz sistemlerine yayılırsa kar oranları açıklanan verilerin çok daha fazla üzerine çıkacak gibi görünüyor.

nesnelerin interneti nesnelerin internetini kullanan cihazlar nesnelerin interneti ne işe yarar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500