MİM-SİN'LİLER EVLERİNDEN Mİ ATILACAK ?
kayseri escort

MİM-SİN'LİLER EVLERİNDEN Mİ ATILACAK ?

Kayseri'nin en büyük kooperatiflerinden birisi olan Mim-Sin Konut Yapı Kooperatifi'nde yaklaşık Bin 200 tapuya TOKİ'nin el koyabileceği bilgisine ulaşıldı.

MİM-SİN'LİLER EVLERİNDEN Mİ ATILACAK ?

Yaklaşık 25 Yıldır devam eden ve ilk günden bu yana her daim sorunlu olan Mim-Sin Konut Yapı Kooperatifi'nde yeni bir skandal belirdi. Arazi karşılığı TOKİ (Toplu Konut İdaresi)'ye ipotek verilen bin 200 dairenin alacak tahsili için satışa çıkabileceği söylentisi ortaya atıldı.

BAŞKAN HÖKELEK DE ÇÖZEMEDİ:
2009 Yılında göreve gelen Başkan Mehmet Hökelek'in en büyük vaadi olan tapu sorunu geride kalan 10 yıllık süreçtre çözülemezken, işler de iyice arap saçına dönmeye başladı. Arsa karşılığı TOKİ'ye ipotek verilen yaklaşık bin 200 daire için TOKİ'nin tahsilata başlayacağı ve daireleri ihale yoluyla satışa çıkartacağı iddia edildi. 10 Yıldan fazla zamandır sürüncemede olan daireler nedeniyle artan faizlerinde külfet olarak binmesi sebebiyle Mim-Sin Kooperatifi üyelerini büyük bir kaosun beklediği de gelen bilgiler arasında.

TOKİ HER AN SATIŞA ÇIKARTABİLİR:
Alacağını tahsil edemeyen ve yıllardır insanların mağdur olmaması için yavaş davranan TOKİ'nin alacağını tahil yolunu seçme kararı aldığı ve işlemlere başlamadan önce  son bir kez Mim-Sin Konut Yapı Kooperatifi'ne ihtarda bulunduğu da gündeme gelen iddialar arasında.

3 BİN 600 ÜYE RİSKLİ:
TOKİ borcundan ötürü ipotekli olan bin 200 daire için tüm üyelerin müteselsil olarak sorumlu olduğu ve tapularını alan 2 bin 400 üyenin de bu duruma dahil olduğu ve 3 bin 600 üyenin ilerleyen dönemde yüklü miktarda borçla karşı karşıya kalabileceğine de dikkat çekildi. Borcu yoktur belgesi alan üyelerin de Kooperatif Kanununa göre halen borçlu oldukları ve herkesin eşit miktarda ödemek zorunda kalacaklarıysa perde arkasında bir sır olarak göze çarptı.

mim-isin mimsin Mim-Sin Konut Yapı Kooperatifi Mim-Sin Kooperatifi TOKİ Toplu Konut İdaresi Mehmet Hökelek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator