Mehmet Özhaseki'nin 1 numarası kovuldu
kayseri escort

Mehmet Özhaseki'nin 1 numarası kovuldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki'nin 1 numaralı adamı olarak bilinen Refik Tuzcuoğlu'nu görevden aldı

Mehmet Özhaseki'nin 1 numarası kovuldu

AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin arkasında belediyede bıraktığı aktif isimlere bir bir el çektiriliyor. Daha önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ndeki kendisine yakın isimler dönemin belediye başkanı Mustafa Çelik tarafından farklı görevlerde kullanılmış veya emekli edilmişti. Yıllardır AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ile birlikte çalışan ve son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapan Refik Tuzcuoğlu uzaklaştırıldı.

Yavaş'ın golü
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk operasyonunu AKP’nin büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin göreve başlattığı Refik Tuzcuoğlu’na yaptı. 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhur İttifakı AK Parti adayı olan Mehmet Özhaseki'ye karşı galip gelen Millet İttifakı CHP adayı Mansur Yavaş, Genel Sekreter Refik Tuzcuoğlu'nu görevden aldı. Mehmet Özhaseki'nin genel sekreterliğe getirdiği Refik Tuzcuoğlu'nun yerine MHP eski milletvekili Murat Özgan göreve getirildi. Bu göreve MHP eski milletvekili Murat Özgan’ın atanmasına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay istendi.

Yolsuzluk araştırması
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde büyük yolsuzluklarına ilişkin iddiaların araştırılması için de düğmeye basan Yavaş, Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan'ı da görevden aldı. Yerine belediye müfettişlerinden Ata Şengül atandı. Seçimden sonra Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi’ni Cumartesi günü saat 14.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı. Meclisin iki başkan vekili bu toplantıda seçilecek. Çoğunluk AKP’de olduğu için Başkanvekillerinin AKP’li üyelerden seçilmesi bekleniyor.

Mehmet Özhaseki Mansur Yavaş Mansur Yavaş Refik Tuzcuoğlu Refik Tuzcuoğlu Ankara Büyükşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator