KYK 2019 burs başvuru sonuçları açıklandı mı?
Advert
kayseri escort

KYK 2019 burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

Milyonlarca üniversite öğrencilerinin burs ve kredi başvurularının tamamlamasının ardından gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'na döndü. 2019 yılı KYK burs ücretleri ne kadar oldu ? KYK burs başvuru sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

KYK 2019 burs başvuru sonuçları açıklandı mı?

Geri ödemeli ve karşılıksız burs olarak iki şekilde üniversite öğrencilerine devlet destek sağlıyor. 2019 yılında 15 – 21 Ekim tarihleri arasında KYK burs ve kredi başvuruları tamamlandı. Bu yıl üniversite öğrencilerine verilecek olan KYK burs sonuçları merakla bekleniyor. Geçen yıl Kasım ayında açıklanan KYK başvuru sonuçlarının aynı dönemde açıklanması bekleniyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden açıklaması beklenen burs ve kredi başvuru sonuçları, 2018 yılında 15 Ekim tarihinde başvuruları tamamlanmıştı. Sonuçlar ise 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Bu yılki sonuçların 2019 yılı KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 15 Kasım tarihinde açıklanması bekleniyor.

Başvuru sırasında sorun yaşayan öğrencilerin KYK'nın Kurumsal İletişim Merkezi olan 444 19 61 telefon numarasından ulaşabileceği açıklandı. Aynı zamanda resmi Twitter destek hesabı olan KYK_DESTEK ile günün her saati destek verildiği belirtildi.

BURS ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Üniversite öğrencilerine sunulan eğitim öğretim dönemlerinde destek olmak için geri ödeme şartlı kredi ve karşılıksız burs imkanları sunuluyor. 2019 – 2020 eğitim ve öğretim dönemi için kredi ve yurt başvuruları yapıldı ve sonuçlar bekleniyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, milli sporcular ve doktora öğrencilerine de bin 500 lira maddi destek verildi.

son dakika sondakika haberler eğitim haberleri kyk kredi yurtlar kurumu kredi başvuru sonuçları burs başvuru sonuçları 2019-2020 başvuru sonuçları burs ücretleri kredi ücretleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator