Kuruluş Osman dizisi 11 .bölüm fragmanı yayınlandı mı
Advert
kayseri escort

Kuruluş Osman dizisi 11 .bölüm fragmanı yayınlandı mı

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman seyircisiyle buluştu Peki Kuruluş Osman dizisi 11. bölüm fragmanı yayınlandı mı Son bölümde neler yaşandı

Kuruluş Osman dizisi 11 .bölüm fragmanı yayınlandı mı


ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman 10. Bölü ile izleyicisiyle buluştu. Reyting rekorları kıran Kuruluş Osman dizisi yine aksiyon dolu sahneleriyle çok konuşuldu. Başrollerinde yakışıklı oyuncu Burak Özçivit’in yer aldığı Kuruluş Osman dizisi 12 Şubat 2020 Çarşamba günü yayınlanan bölümüyle seyircisini büyüledi. Dizinin yayınlanan son bölümünde Alişar'ın adamları tarafından pusuya düşürülen Gündüz, ağır yaralı vaziyette Kayı obasına geliyor. Osman ağabeyine saldıranları yakalamak için harekete geçerken, Şeyh Edebalı, Bala'yı isteyen Alişar'ı reddediyor. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey'e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini talep eder. Moğol tehlikesini sezen ve Kayıların geleceğini tehlikede gören Dündar Bey, obanın teyakkuza geçmesini ister. 

Kuruluş Osman dizisi 11. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kuruluş Osman dizisinin yeni bölüm fragmanında obaya Moğol saldırısı düzenleniyor ve oba halkı kendi yurtlarında esir düşüyor. "Ya şehadet şerbeti içeriz, ya da yolumuza hür devam ederiz" sözlerinin yankılandığı fragmanda Osmen Bey'in oba halkı için ne yapacağı merak konusu oluyor. 

Kuruluş Osman Dizisi Yeni Bölüm Fragmanı İçin Tıklayınız.

Kuruluş Osman Dizisi 10. Bölüm Özeti

Kuruluş Osman'ın 12 Şubat 2020 Çarşamba günü yayınlanan 10. bölümünde Alişar'ın adamları tarafından pusuya düşürülen Gündüz, ağır yaralı vaziyette Kayı obasına geliyor. Osman ağabeyine saldıranları yakalamak için harekete geçerken, Şeyh Edebalı, Bala'yı isteyen Alişar'ı reddediyor. Müneccim Abdül kılığında Alişar Bey'i etkisi altına alan Yannis, Sofia'yla birlikte Alişar Bey'i Osman'a ve Şeyh Edebalı'ya karşı kışkırtıyor. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey'e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini talep ediyor. Moğol tehlikesini sezen ve Kayıların geleceğini tehlikede gören Dündar Bey, obanın teyakkuza geçmesini istiyor. Osman'ın ise farklı bir planı var.

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul’da çekiliyor. İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde çekimleri gerçekleştirilen Kuruluş Osman dizisinin setinde 40 ana cast oyuncusu yer alıyor. Dönemin yapılarını ve yerleşim alanlarını başarılı bir şekilde hissettiren dizide atlar için ayrılan özel bir arazi bulunuyor. Ayrıca atlar doğal ortamlarına uygun olarak bakıcılar eşliğinde eğitiliyor ve yetiştiriliyor.

Dizinin çekildiği platoda, titizlikle hazırlanan kaleler, hamamlar, camiler, klişeler ve hanlar yer alıyor. Avrupa'nın en büyük platolarından kabul edilen yerde şuan 60 ayrı marangoz görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık 1500 kişinin görev aldığı dizi setinde bir de yapay göl yer alacak.

Kuruluş Osman Dizisi Konusu Nedir?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü. Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

 

Kuruluş Osman Kuruluş Osman dizisi Kuruluş Osman dizisi 10.bölüm Kuruluş Osman dizisi 11. bölüm fragmanı Osman Bey Dündar Bey Bala Hatun fragmanı izlemek için tıklayınız Şeyh Edebali nerede çekiliyor dizinin konusu dizi dizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bitcoin (btc) qr code generator